Italský premiér rezignuje, přičemž kuje pikle za svůj následný politický návrat

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Itálie brzy bude mít svou 132. federální vládu za zhruba 160 let, když bude asi odstaven premiér Mario Conte, který tuto třetí největší ekonomiku Evropy provedl její poslední dluhovou krizí, přičemž Itálii také zavedl na cestu užší spolupráce s Čínou.

Přestože s odřenými ušima přežil hlasování o důvěře, to vypadá, že je tu nápis na zdi pro tohoto 56letého vůdce, že jeho čas jako premiéra a vůdce italské rady ministrů se chýlí ke konci. Podle zpráv Conte v úterý ráno rezignuje, aby se vyhnul poškozující porážce v Senátu, jelikož vede manévry, aby se pokusil vrátit se do dalšího kola jako vůdce, když bojuje s Italy, kteří manévrují proti němu.

Conte bude v Římě v 9:00 h předsedat schůzi kabinetu a pak zamíří do kanceláře Sergia Mattarelly, kde formálně odstoupí, uvádí vládní prohlášení.

Představuje si, že když Mattarellovi přednese preventivní nabídku své rezignace, tak Mattarella, který dohlíží na zformování vládní koalice, nejspíš Conteho požádá, aby zase provedl pokus sestavit další vládu, uvádí činitelé, kteří v diskusi vynesli tuto důvěrnou informaci a požádali, aby nebyli jmenováni.

Hnutí pěti hvězd, tj. největší síla v současném parlamentu, a zákonodárci cenin chtějí v italském senátu spustit hlasování o důvěře.

Avšak matematika parlamentu tomu nepomůže. Poslední gambit Conteho politického manévrování chce těžit ze skutečnosti, že hnutí Pěti hvězd se v průzkumech propadá a tato strana při pádu vlády utrpí největší ztrátu, načež Mattarelovo rozhodnutí o předčasných volbách bude už nevyhnutelné. Více se dočtete v – Italský deficit letos asi dosáhne 9,2%, neboť náklady na Covid narůstají, takže výkruty a otočky posledních byzantinských intrik této země asi dohnaly i ty nejcyničtější Italy, aby kroutili hlavou, když se to děje v době, kdy se pandemií drcená ekonomika potýká s ohromnými problémy včetně toho, jak utratit balíček peněz k zotavení od EU a jak urychlit očkování.

Conte odstoupil, když tento měsíc ztratil vládní většinu v italském senátu po hádce s menším koaličním spojencem o to, jak utratit ty ohromné peníze nabízené Itálii Evropskou unií, aby se zotavila z dopadů pandemie. Jeho rezignace spustila hledání nové vládní většiny, ale jestli se nikoho nepodaří najít, tak tato třetí největší ekonomika EU nejspíš v nadcházejících měsících uspořádá volby.

Zhroucení italské levicové vlády ukazuje, že politické problémy Evropy z posledních let včetně fragmentace politického prostředí a vzestupu stran proti establishmentu nepominuly ani během tlaku, jaký na evropské politiky vyvíjí pandemie, aby spolupracovali napříč stranickými liniemi.

Analytik, který mluvil s Bloombergem, tvrdil, že Conteho snaha o „vládu národní jednoty“ je jeho nejlepší volbou. Činitelé už dlouho říkají, že Renzi a Conte mají mezi sebou dlouhodobé vzájemné spory a to bránilo vzájemné shodě v koalici.

Conte by mohl na druhé straně zkoušet ukout novou centristickou koalici s opravdu centro-pravicovými politiky včetně nezařazených politiků a bývalého premiéra Silvio Berlusconiho, který vede centro-pravicovou Forza Italia.

Zde je celý seznam italských vůdců táhnoucí se až k italské revoluci v 60. letech 19. století.

Jestli Conte tento manévr spustí v pondělí a v úterý, tak to podrazí jeho třetí vládu, které předsedal. A tento nekariérní politik dotlačený do služby skupinou ideologicky neslučitelných proti-establishmentových stran zase upevní svou reputaci jediného člověka, který by Itálii mohl vést, protože je jediným mužem, který ten job nechce.

BY TYLER DURDEN

MONDAY, JAN 25, 2021 – 15:37

Náhledový obrázek: Giuseppe Conte

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/italian-premier-resign-he-plots-latest-political-comeback

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
1 měsíc před

Useful and authentic Contents or information, my authentic website is similar to your wesite and we request for backlink’s exchange.
https://www.newsindia24live.com/