Italský ostrov kolabuje kvůli narůstajícímu počtu migrantů

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Italský ostrov Lampedusa je podle zpráv pod nesmírným tlakem a má potíže poradit si s nově příchozími migranty, i když už jeho příjímací centrum zdvojnásobilo svoji kapacitu.

Tento středomořský ostrov ležící jižně od Sicílie je v posledních týdnech vystaven nové vlně migrantů připlouvajících z Tuniska. Jen v úterý přišlo 53 ilegálů, kteří se na tomto ostrově vylodili, hlásí italské noviny Il Giornale.

Tento list dodává, že dalších 80 migrantů z Tuniska dorazilo jen pár dnů předtím. Dohromady za uplynulý týden na Lampedusu připlulo asi 300 migrantů.

Místní přijímací centrum má kapacitu jen 91 migrantů. Teď, když je tam asi 300 migrantů, tak už je v krizovém stavu. Očekává se, že asi 75 migrantů se převeze na Agrigento, ale i tak se bude toto přijímací centrum potýkat s dvojnásobkem přijímací kapacity, než na jakou bylo konstruováno.

Kvůli tomuto novému přívalu ilegálů zlořečil nové levicové koalici Hnutí pěti hvězd a Demokratické strany vůdce populistické Ligy a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini.

„Tato nová levicová vláda zvýšila za pouhé tři týdny vyloďování o 152 procent oproti předchozímu roku,“ řekl Salvini. Uvedl, že loni jich bylo jen 942 v porovnání 2 400 za stejnou dobu letos.

K přívalu migrantů dochází poté, co Demokratická strana signalizovala, že bude rušit některé Salviniho politiky včetně zavření přístavů pro neziskovky přivážející migranty.

Tento měsíc už média referovala, že v zóně hledání a záchrany u libyjských teritoriálních vod už zase operuje nejméně deset neziskovek.

Jedné z neziskovek, Doktoři bez hranic, se podařilo během posledních několika týdnů posbírat stovky migrantů a 82 z nich odvezli uprostřed minulého měsíce do Itálie.

Chris McGrath/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

3 Oct 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/10/03/italian-island-faces-collapse-migrant-numbers-surge/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments