Italské úřady zahájily palbu poté, co do nich narazil podezřelý pašerácký člun

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Italská Guardia di Finanza zahájila výstražnou palbu přes tuniské rybářské plavidlo podezřelé z pomoci ilegální migraci, když ten člun narazil do jedné z italských lodí.

Dramatický incident, k němuž došlo u pobřeží Lampedusy, začal vyloděním 40 Tunisanů na tomto italském ostrově o den dříve. Jejich přítomnost přilákala pozornost italské pobřežní stráže, která vyrazila na moře, aby to vyšetřila, a našla tři čluny předstírající, že v italských vodách rybaří.

Pobřežní stáž pak zavolala pro posily z Guardia di Fannza, tj. vojenské policejní síly pod pravomocí ministerstva financí, které později dorazila se dvěma dalšími loděmi. Jak italské lodi dorazily a vypálily do vzduchu výstražné výstřely, jeden z tuniských člunů byl zachycen na video, jak naráží do boku jednoho z italských plavidel, hlásí Il Giornale.

Po nárazu vydal velitel jedné z lodí Guardia di Finaza příkaz k zahájení palby. Palba šla hned vedle tuniské lodi do vody. I tato scéna byla zachycena na video.

Italským úřadům se jedno z těch plavidel povedlo zastavit a eskortovali ho na Lampedusu, kde byl kapitál uvězněn s několika obviněními.

Admirál Nicola De Felice incident komentoval slovy: „Velice doufám, že italský justiční systém potrestá posádku tuniského rybářského plavidla nedávno zabaveného našimi vojáky z Guardia di Finanza a Pobřežní stráží v přístavu Lampedusa s nevětší drsností.“

Podle Il Giornale si obyvatelé Lampedusy stěžují na ty tuniské rybářské lodi v italských teritoriálních vodách už měsíce.

Lampedusa v posledních měsících zažila vzepětí ilegálních migrantů přicházejících převážně z Tuniska. Tomuto ostrovu v srpnu došlo místo ke karanténě migrantů, aby zastavil šíření wuhanského koronaviru.

Uvedené čluny se zapojily do nové vlny činností migrační taxi neziskovek, jako je německá skupina Mořské oko. Pobřežní stráž Lampedusy této německé neziskovce řekla, ať odpluje do Německa, neboť ta se na tomto ostrově před pár týdny pokoušela vysadit 133 migrantů.

CHRIS TOMLINSON

1 Oct 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/10/01/italian-authorities-open-fire-near-tunisan-fishing-ship-being-rammed/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments