Italská regionální rada zakazuje gender měnící drogy pro děti

LGBTQI, MULTIKULTURALISMUS

Regionální rada Friuli Venezia Giulia v severní Itálii schválila krok, v němž vyzývají národní vládu, aby zakázala předepisování drog blokujících přirozené hormony podávané dětem při tzv. ‚léčbě ke změně genderového určení‘ u genderově zmatených dětí.

Tyto drogy u dospívajících zabrání normálnímu sexuálnímu vývoji.

Rada při tomto kroku jasně prohlašuje, že „puberta není choroba,“ a tudíž by se mělo zabrání medikacím nebo operacím, které mohou mít nezvratné účinky. Při tomto kroku rovněž uvádí dlouhodobé negativní účinky drog obsahujících hormony měnící chemický triptorelin.

Ve zdůvodnění kroku se píše: „Neexistují žádné důkazy pro faktičnost účinného obnovení plodnosti v případě odstoupení od takové léčby,“ a uvádí data od Amerického svazu pediatrů, který uvádí, že až 98 % nezletilých ze své genderové dysforie, tj. z pocitu, že fyzické pohlaví dotyčného neodpovídá jeho genderovému sebeurčení, nakonec vyroste.

Člen této rady Muro Bordin z národní populistické strany Liga řekl reportérům z Voce ControCorrente: „Vyjadřujeme odpor k používání takovýchto drog,“ k čemuž dodal, že neexistuje dostatek klinických studií, „zvláště co se týče dlouhodobých negativních účinků a ohledně toho, že farmakologické zablokování puberty by mohlo způsobit vykolejení fyzického a kognitivního vývoje dospívajících.“

Bordin argumentoval, že tento krok není nějakým „ideologickým postojem, nýbrž jde o návrh založený na použití zdravého rozumu s výhradním zájmem zdraví dětí po celé Itálii.“

Také lékařští vědci a lékaři z celého světa varují před medicínskými intervencemi do lidí zažívajících genderovou dysforii.

V roce 2017 Dr. Michelle Cretella z Amerického svazu pediatrů konstatovala: „Transgenderismus je psychologická porucha, ne biologická porucha,“ s dodatkem, „v důsledku tohoto se dá očekávat, že transgenderismus a s ním spojené lékařské zákroky budou narůstat, jelikož společnost takový životní styl čím dál více propaguje.“

Dr. Cretella rovněž prozíravě kritizovala nedávné rozhodnutí Americké společnosti plastických chirurgů používat termín „gender potvrzující chirurgický zákrok.“

„To lingvistické inženýrství předchází a doprovází sociální inženýrství,“ řekla Cretella.

„Transgenderově aktivističtí lékaři si uvědomují, že výraz gender potvrzující chirurgický zákrok je lži-termínem. Jinými slovy, že žádná chirurgie nemůže změnit ničí pohlaví. To, že přejmenujeme chirurgický zákrok přeurčení pohlaví na gender potvrzující chirurgický zákrok, jen vyvoláváme dojem, že si tím potvrzují vrozený rys a vytváříme mýtus o vrozeném nezvratném transgenderismu,“ dodala.

Americký svaz pediatrů (ACP) rovněž zveřejnil prohlášení obecně varující chirurgy před tím, že hormony a chirurgické zákroky genderově zmateným dětem ubližují. ACP se rovněž odvolává na varování od britského Královského svazu praktických lékařů, které uvádí, že dlouhodobé vedlejší účinky takovýchto zákroků dosud byly podrobeny skutečnému lékařskému výzkumu.

Tips? @Alyonsvi

By Arthur Lyons 28 July 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/07/italian-council-to-ban-gender-altering-drugs-for-kids/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments