Italové vynalézají plexisklové klece, aby se šlo slunit na pláži a užívat si hospůdky bezpečně i v epidemii

TECHNOLOGIE

Jakmile bude karanténa za námi, nastane čas prozkoumat, jak se společnost rychle vyvinula. Mezitím se nám všem bude chtít v létě vyrazit ven z baráku, jenže nás mohou zase zahnat do karantény, když přijde druhá vlna koronaviru, která může rychle přijít. Jenže mezitím ty nejtvrději postižené průmysly, kterým jsou cestování, turistika a restaurace, vynalézají pěkně šikovné vychytávky, od kterých doufají, že jim v létě přilákají zákazníky.

Inovace spočívají v „plexisklových klecích“, tedy vlastně v obrovských krabicích, které se rozmístí po plážích, abyste si mohli užívat oceánu, aniž byste se báli nosičů COVID-19, kteří na vás kašlou a kýchají, a ty by se mohly rozmístit všude po italských plážích, hlásí la Repubblica.

Ty krabice vymyslela v italské Modeně sídlící firma Nuova Neon Group Due. Každá ta škatule může hostit dva obyvatele a bude měřit 4,5 x 4,5 x 2 m.

Ty plastové krabice by mohly být dobrým nápadem pro rodiny, které jsou obvykle na pláži naskládané jako sardinky, jak jsme v této naši simulace předvedli, tak kašel a kýchání nosičů COVID-19 může cestovat vzduchem a nakazit další.

Tady je rozmístění tuctů takových plastických krabic na italské pláži. Lokální mediální kanály je popisují jako „drůbežárny“. Ale plavčíci a hoteliéři v populárních italských plážových letoviscích na ten nápad nadávají a prohlašují ho za absurdní.

Vlastník Nuova Neon Group Due Claudio Ferrari řekl la Repubblica, že takové krabice pro sociální odstup na pláži by snad mohly turistický průmysl restartovat. Viděli jsme, jak se turistický průmysl zhroutil v Řecku a podobný trend je po celé Evropě.

Prezident družstva plavčíků v Rimini Mauro Vanni řekl, že taková krabice v horkém létě by byla receptem na katastrofu a lidé by v ní „hynuli na dehydrataci.“

Ferrari rovněž zkonstruoval průhledné krabice zhotovené z plexisklových stěn k usazení nad restaurační stůl, které omezí přenos tělesných tekutin.

Ve světě po koroně by se plexisklové krabice rozmístěné po plážích a v restauracích mohly stát novým normálem.

by Tyler Durden

Thu, 04/16/2020 – 05:30

Zdroj: https://www.zerohedge.com/health/italian-beachtowns-plan-plexiglass-cages-enforce-safe-sunbathing-summer

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments