Itálie zavírá pro neziskovkové přívozy migrantů všechny přístavy, neboť to už kvůli epidemii není bezpečná země

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Levicová vládní koalice zavřela v Itálii pro neziskovkové přívozy migrantů všechny přístavy, neboť konstatuje, že země už kvůli epidemii wuhanskému koronaviru není bezpečná.

Vláda prohlásila, že Itálie vůči všem migrantům a žadatelům o azyl kvůli vypuknutí epidemie čínského viru zavírá všechny své přístavy a nebude už přijímat přívozní plavidla neziskovek s migranty nejméně do 31. července.

Tento krok podpořilo i několik italských ministrů včetně ministra zdravotnictví a ministra vnitra, kteří uveřejnili navíc prohlášení i svých ministerstev.

„Po celou dobu trvání národní zdravotní nouze vzniklé z rozšíření viru COVIV-19 nezajišťují italské přístavy nezbytné požadavky bezpečnosti, aby byly klasifikovány jako ‚bezpečná místa‘ tak, jak je stanovuje Hamburská konvence o námořním vyhledávání a záchraně pro záchranné případy prováděné námořními jednotkami plavícími se pod zahraniční vlajkou mimo italskou SAR (oblast hledání a záchrany),“ uvádí se podle Il Giornale v prohlášení.

Vypuknutí epidemie koronaviru vedlo většinu neziskovek přivážejících migranty, aby ponechaly svá plavidla v přístavech kromě v Německu sídlící neziskovky Sea-Eye, která nedávno od severoafrického pobřeží posbírala 150 migrantů a teď už řadu dnů čeká na vylodění v Itálii.

Ministerstvo dopravy a infrastruktur odmítlo požadavek Sea-Eye na vylodění a místo toho vyzvalo německou vládu, aby si to s tou lodí s migranty na palubě, za kterou má odpovědnost, vyřídila sama.

Státní tajemník ministerstva vnitra Carlo Sibilia navrhl, aby ti migranti na palubě uvedeného transportního plavidla zůstali v karanténě.

Aniž by plavidlo Sea-Eye konkrétně zmínil, tak přiznal, že taková opatření by mohla být možná, kdyby Itálie byla bezpečnou zemí, když řekl: „Když tu pokračuje stav nouze takové mohutnosti, tak si nemyslím, že bychom mohli ještě bezpečnost zaručit.“

Před epidemií koronaviru vyskočil počet migrantů přijíždějících do Itálie na přívozních plavidlech neziskovek na 948 procent stavu v předchozím roce, kdy jako ministr vnitra sloužil populistický senátor Matteo Salvini, který přístavy této země pro neziskovky zavřel.

OLMO CALVO/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

9 Apr 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/04/09/italy-closes-all-ports-migrant-transport-ngos-deeming-country-not-safe/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vladislav
2 let před

Přeji Salvinimu vyhrat příští Italské volby.

Neguš
2 let před

Naprostá většina imigrantů do Evropy nepatří! A co si pomyslet o lékařsce,která staví tyto lidi před zdravi italských občanů !?