Itálie zabrala neziskovce plavidlo, kterým přivážela na koronavirus pozitivní migranty

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Italské úřady, prý kvůli neplnění předpisů, zabavily plavidlo Sea-Watch 3, které do Itálie minulý měsíc přivezlo přes 200 migrantů, z nichž byla spousta infikována čínským koronavirem.

Plavidlo na několik týdnů zakotvily v sicilském přístavu Porto Epedocle, když 25. června vyložilo migranty a bylo dáno do karantény kvůli skutečnosti, že nejméně 28 z migrantů na palubě bylo pozitivně testováno na koronavirus.

Italská Pobřežní stráž zabrání plavidla okomentovala prohlášením, že našli „mnoho technických a provozních neplnění předpisů, které ohrožují nejen bezpečnost posádky, ale i těch, které zachraňují,“ referují místní noviny La Sicilia.

Pohraniční stráž dodala, že plavidlo zůstane zabavené ve správním řízení, dokud posádka a země, pod jejíž vlajkou se plaví, což je Německo, nevyřeší problémy na palubě.

Toto zabrání není prvním případem v posledních letech, kdy se tato v Německu sídlící neziskovka dostala do sporů s italskými úřady.

Loni tato neziskovka svým přívozem na migranty pod vedením kapitánky a německé pro-migrační aktivistky Caroly Rackete nabourala do italského strážního člunu, který se jí pokoušel na příkaz bývalého ministra vnitra Matteo Salviniho zakázat vplutí do přístavu na ostrově Lampedusa.

Rackete italské úřady později zatkly a loď zabavily, ale nakonec ji v prosinci 2019 po sluníčkovém nátlaku propustily.

Sea-Watch je mezi těmi několika přívozy na migranty neziskovek, co jsou zase aktivní v libyjské oblasti – vyhledej a zachraň (SAR). Tato neziskovka obnovila operace, jakmile se začala opatření koronavirové karantény v Itálii i jinde uvolňovat.

GIOVANNI ISOLINO/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

11 Jul 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/07/11/italy-seizes-ngo-vessel-brought-coronavirus-positive-migrants/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments