Itálie ruší stíhání kapitánky neziskovky provozující taxi dovozu migrantů, která bourala do hlídkových člunů

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Italský soudce souhlasí se zrušením stíhání proti kapitánce německé neziskovky sloužící jako taxi pro migranty a aktivistce Carole Rackete, která nabourala do řady člunů orgánů zákona, aby roku 2019 do Itálie dovezla migranty.

Soudce pro předběžné vyšetřování (GIP) ve středu uzavřel případ proti Rackete, když o to požádal prokurátor z Agrigento.

Soudce GIP předtím v červenci 2019 rozhodl, že tato německá občana jednala „ve stavu nouze“ a doporučil, aby byla obvinění zrušena. Úřad prokuratury Agrigento se proti rozhodnutí soudce odvolal k nejvyššímu italskému soudu, ale v únoru 2020 bylo toto rozhodnutí potvrzeno.

Prokurátoři požadovali šestiměsíční prodloužení vyšetřování, ale kvůli pandemii wuhanského viru se procedury u soudu prodloužily. Jen v posledních dnech se prokuratura rozhodla požádat o zrušení tohoto případu, což bylo schváleno, hlásí Il Giornale.

Stíhání proti Rackete začalo 29. června 2019, kdy sloužila jako kapitánka plavidla Sea Watch 3 s 42 migranty na palubě a bourala do plavidel Guardia di Finanza ve snaze dostat se do přístavu na ostrově Lampedusa i přesto, že jí byl přístup odepřen.

Matteo Salvini, který v té době sloužil jako ministr vnitra, přinutil policii, aby do přístavu odmítala přístup migračním taxi neziskovkám. Salvini na zrušení tohoto případu reagoval: „Jen říkám, že roku 2019 se tu vylodilo jen 1 200 migrantů. Teď už jich skoro 14 000.“

Po původním zatčení Rackete vyjadřoval Salvini hněv, když město Paříž nabídlo této kapitánce neziskovky i samotné Sea Watch medaili a peníze pro tuto neziskovku na „důležitou činnost této humanitární organizace při pomoci migrantům.“

„Pařížská městská správa uděluje v Itálii stíhané Carole Rackete medaili. To je ta, jejíž přívozní člun porušoval zákon a rozbíjel hlídkové čluny (Guardia di Finanza), než zakotvila na Lampeduse,“ řekl v červenci 2019 Salvini s dodatkem: „Městská správa Paříže evidentně nemá nic lepšího na práci, než takové osoby odměňovat.“

Mluvčí Sea Watch Giorgia Linardi řekla, že krok zrušit tento případ proti Rackete je „logickým závěrem“ a že se tím podpořil princip záchrany lidí na moři s tvrzením, že takovou činnost nelze kriminalizovat a že k „záchraně“ může dojít jen poté, kdy loď zakotví v bezpečném přístavu.

Carsten Koall/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

21 May 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/05/21/italy-drops-case-against-migrant-taxi-ngo-captain-who-rammed-patrol-boats/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 rok před

Podle mého přesvědčení je Racketeová smělý a bezohledný zločinec. Lidé v justičním aparátu, kteří nechtějí vystřízlivět z merkelovského migračního opojení, jsou právní pohromou. Tito právníci by měli svléknout soudcovské taláry.