Itálie musí s krajní naléhavostí zase otevřít přístavy a migranti se musí rozdělit po celé Evropě, usnesla se Evropská komise

Evropská Unie, Migrace, MULTIKULTURALISMUS, POLITIKA

Opětovné otevření italských přístavů pro plavidla neziskovek se stalo „krajní naléhavostí“ kvůli bojům v Libyi, prohlásila Evropská komise spolu s deklarací, že společná azylová politika je „kriticky důležitá“, abychom se o budoucí migranty konečně podělili po celém bloku.

Generální ředitel Evropské komise pro migraci a domácí záležitosti Paraskevi Michou řekl, že s Itálií se dokončují rozhovory o dočasné dohodě o volném vyloďování, jelikož to se teď „stalo naléhavým“ kvůli „situaci v Libyi,“ kde vře občanská válka.

V dopise italskému ministrovi zahraničí Enzo Moavero Milanesimu Brusel uvádí, že vypracování společného azylového systému pro celou EU „zůstává záležitostí životní důležitosti,“ aby se tak umožnilo sdílení budoucích masových vln přistěhovalců ze třetího světa mezi všemi členskými státy.

„Teď je kriticky důležité,“ aby Itálie vyvinula „rozhodné úsilí“ k dosažení shody v diskusi, kterou se dosáhne toho, že „kritické množství“ národů EU odsouhlasí, jak „krátkodobě realizovat dohody o vyloďování a přerozdělování migrantů,“ uvádí se v tomto dokumentu, který v pátek viděla tisková agentura ANSA.

„Pracujeme na tom, abychom Itálii a další členské státy pod vedením rumunského předsednictví na odpovídajících fórech podpořili, aby s tímto problémem pohnuli vpřed a pokračovalo se s oživením toho krajně potřebného konkrétního pokroku k vytvoření Společného evropského azylového systému jako celku,“ pokračuje dopis.

„Prioritou zůstává“ reforma Dublinského systému spolu s vytvořením „mechanismu solidarity“, pomocí nějž se rozdělí ilegální migranti, kterým se podaří dostat se na evropské pobřeží, uvádí Komise s dodatkem, že k tomu bude zapotřebí plné spolupráce členských států EU, hlásí ANSA.

Tento dopis přichází jen čtrnáct dní poté, kdy mezinárodně uznaný premiér Libye Fayez al-Sarraj varoval, že k „invazi“ do Evropy na člunech je připraveno 800 000 ilegálních imigrantů, mezi nimiž jsou i zločinci a islamističtí militanti, k níž dojde, pokud budou boje v této africké zemi dále pokračovat.

Od té doby, kdy loni převzal řízení ministerstva vnitra Itálie populista Matteo Salvini, tato země zažila ohromný propad v počtech přicházejících migrantů spolu s poklesem počtů úmrtí ve Středomoří, když Salvini spustil pogrom na činnosti lodí neziskovek pracujících na dovozu migrantů z Libye.

Tento politik strany Liga, který slouží i jako místopředseda vlády, zatím vzdoroval neustálému volání zastánců otevřených hranic, aby zase otevřel přístavy neziskovkám, kdy trvá na tom, že rozbití toho pašeráckého obchodu s lidmi a odstrašování lidí od podnikání takové nebezpečné cesty je „jediným způsobem zachraňování životů.“

GIOVANNI ISOLINO/AFP/Getty

VIRGINIA HALE

5 May 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/05/05/eu-urgent-italy-reopen-ports-share/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Saša
2 let před

My jsme Lybii vždy pomáhali. Stovky Čechů, Moravanů, Slezanů i Slováků v Lybii pracovali v rámci internacionální pomoci. Ať jako vojenští nebo letečtí instruktoři, či jako lékaři a zdravotní sestry… My jsme Lybii do zmatků a bratrovražedných bojů neuvrhli.

Tak co nás teď tahají do problémů, které Lybijcům způsobili oni?

Jan Cidrych
2 let před

České občany – vlastence islamisti nezajímají ,nechceme je zde .

stklk
2 let před

ak sa máme riadiť „mechanizmom solidarity“ tak začnime na vyrovnávaní platov, sociálnych dávok /nie imigrantom, ale obyvateľom EU/, a predajom rovnakých potravín, nie dvojakou kvalitou potravín. A ak bude toto v poriadku, môžme pokračovať v iných smeroch. Len prosím zrušte toho alkoholika z Komisie a všetkých podobných.

Editka
2 let před

Ne, ne ať se vrýtí do svých domovů.

Jan
2 let před

Svinstvo od toho ozraleho predsedy

Hele Pocem
2 let před

Otázka času, kdy se Evropská komise usnese – do každé Evropské rodiny jednoho migranta, včetně jeho příbuzných. Proto volím SPD.