Islamistického teroristu, který vedl spiknutí k masakru redakce dánských novin, v pokrokovém Švédsku už řádně propustili z vězení

MULTIKULTURALISMUS, Terorismus

Radikálního islamistického extremistu, který v roce 2010 vedl spiknutí ke zmasakrování personálu dánských novin Jyllands-Posten švédské úřady propustily, ačkoliv i ve vězení se účastnil spiknutí za účelem dalších útoků.

Ten muž, jehož jméno bylo zatajeno, je údajně čtyřicátník a byl jedním ze tří švédských občanů zatčených v roce 2010 za spiknutí k masové vraždě, které původně uvěznili v Dánsku, ale později je předali do Švédska, hlásí Aftonbladet.

Tento muslimský radikál se údajně ve vězení zúčastnil spiknutí k řadě dalších útoků, kdy dával pokyny, jak zhotovit bombu a jak mapovat kodaňský dopravní systém k účelům vražedných útoků, což bylo doloženo dokumentací zhotovenou k těmto útokům nalezenou v jeho cele.

Údajně se po předání do švédské věznice choval hrozně a vězeňským činitelům řekl, že se chystá „zabíjet a vraždit“ i v průběhu tamního pobytu.

Podle švédské Vězeňské a probační služby se ale tento muž později začal chovat jako člověk s daleko mírnějším temperamentem, takže už nebylo zapotřebí ho držet v části vězení s vysokou bezpečností, kde byl původně umístěn.

Loni mu uplynul přiměřeně udělený trest, a tak byl tento teroristický spiklenec spravedlivě propuštěn, načež na jaře 2019 nastoupil na švédskou univerzitu. (Zda tam studuje pyrotechniku nebo jiný jemu blízký obor se neuvádí.) Rovněž si údajně změnil jméno.

Dánské noviny Jyllands-Posten se staly významným cílem islamistických extremistů poté, co v září 2005 vydaly komiks s obrázky islámského proroka Mohammeda, za což karikaturista Kurt Wetergaard dostal nesčetné hrozby smrtí a požádal o policejní ochranu.

Při desátém výročí vydání těchto komiksů Wetergaard řekl: „Říkají nám, že teď musíme projevovat toleranci a že musíme být velice opatrní, abychom se nedotkli útlocitu našich muslimských spoluobčanů. Ve skutečnosti to ale není nic než zastrašování a to je nesmírně ohavné. Samozřejmě, že chápu, že řada lidí má strach, i já mám strach, ale mám větší vztek než strach.“

Martin Sylvest Andersen/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

1 Feb 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/02/01/islamic-terrorist-who-plotted-danish-newspaper-massacre-released-in-sweden/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments