Islám není slučitelný se Západními hodnotami, tvrdí Orbán

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

January 3, 2019 Sean Adl-Tabatabai

Maďarský ministerský předseda varoval, že Západní hodnoty jsou s islámem zcela neslučitelné, a slíbil v Maďarsku udržet na křesťanství založenou kulturu jako dominantní sílu, která potáhne tuto zemi vpřed.

„Existují země, které si myslí, že mícháním dvou kultur, křesťanství s islámem, vytváří cosi nového a dobrého. My na to pohlížíme odlišně,“ řekl Orbán.

Voiceofeurope.com hlásí:

„Pokud si jiní chtějí své kultury namíchat, mají na takové pokusy právo. My ale v Maďarsku s takovým pokusničením začít nechceme.“

„Nechceme si svou na křesťanství založenou kulturu, hodnoty a postoje k životu mísit s jinými kulturami,“ řekl tento ministerský předseda.

Orbán, který už upíná zrak k nadcházejícím evropským volbám v květnu, doufá, že voliči „si chtějí zachovat a chránit svou národní identitu stejně jako své křesťanské zvyky,“ což je však narůstajícím přílivem migrantů ohroženo.

Předtím už maďarský ministerský předseda o islámu řekl:

„Jsme podezíraví k veškerému přijímání myšlenek, že islám je součástí nějaké evropské země. Je dobré odpovědi ohledně islámu znát. A my Maďaři je už známe. Když nám např. někdo řekne, že islám je součástí Německa, tak my víme, že pro islám to znamená, že Německo je součástí islámu.“

Orbánova strana Fidesz od posledních voleb ještě zvedla své vedení a nyní ji podporuje 54 procent voličů.

Zdroj: https://newspunch.com/hungarian-leader-islam-not-compatible-western-values/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments