Islám a otevřené hranice rozdělí podle Orbána EU na ‚dvě civilizace‘

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

12 Jan 2019

Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán řekl, že politiky „liberálních“ sil v Evropské unii tento blok rozdělí na čím dál více islamizovaný západ a tradiční euro-křesťanský východ.

Ministerský předseda Orbán pronášející v Budapešti ve čtvrtek svůj první projev k médiím roku 2019 řekl, že cílem jeho země je zajistit, aby se síly proti masové migraci staly v květnových volbách do Europarlamentu „ve všech ústavních systémech EU většinovými“ a šlo tak bojovat proti „progresivním“ politikám otevřených hranic, které v současnosti řídí směřování tohoto bloku.

„V Evropě je teď liberální myšlení hlavním nepřítelem svobody. Dnešní liberálové jsou v Evropě nepřáteli svobody,“ vysvětloval pan Orbán.

„Místo, aby v Evropě byla jedna unifikovaná civilizace, tak v Evropě budou civilizace dvě. Budou tu dvě civilizace budující její budoucnost smíšené islámsko-křesťanské koexistence.“

„Avšak my ve Střední Evropě pořád říkáme Evropa je křesťanskou civilizací a říkáme, že Evropa by měla patřit Evropanům.“

„V příštích 15-20 letech bude stejně jako migrace nejdůležitější otázkou osud kontinentu a v jeho rámci i Maďarska,“ dodal.

Tento maďarský vůdce, který získal už své třetím po sobě jdoucí funkční období spolu s parlamentní super-většinou v dubnu 2018, když vedl kampaň za bezpečnost hranic a podporu rodin, pronáší tyto komentáře spolu s tím, jak se tento blok chystá na volby do Europarlamentu, jehož složení by mohlo ovlivnit Evropskou komisi a další instituce.

Konzervativci doufají, že koalice pravicových a populistických stran dosáhne v květnových volbách výrazných zisků a obrátí směřování globalistického Evropského projektu pryč od otevřených hranic a tzv. progresivismu.

Ministerský předseda Orbán rovněž uvítal spolupráci mezi pravicově populistickým italským místopředsedou vlády Matteo Salvinim a vládou polské konzervativní strany Zákona a spravedlnosti (PiS), kdy ve čtvrtek řekl: „Osa Varšava-Řím je ohromně přínosným vývojem a váží se k ní ohromné naděje.“

Ve středu se italští a polští vůdci sešli k diskusi o „novém Evropském jaru“ k boji proti „Franko-Germánské ose.“

I Orbán se už s Matteo Salvinim v létě sešel, aby prodiskutovali svou vlastní spolupráci, kdy se dohodli, že zformují populistickou frontu odporu vůči německé kancléřce Angele Merkel a francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi a vůči jejich vizi Spojených států evropských.

Také Merkelová s Macronem se ve středu dohodli, že koncem tohoto měsíce podepíší historickou dohodu, která v podstatě zahájí fúzi těchto dvou zemí vytvořením „Eurodistriktu“ v hraničních městech, se sdílenou obranou a zahraniční i hospodářskou politikou, jakožto prototyp „suverénní Evropy“.

K této zprávě přispěla Associated Press.

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/01/12/orban-open-borders-divide-eu-islamic-christian-west-christian-east/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments