Írán s Ruskem rozšiřují vojenskou spolupráci a dohodly se na společném cvičení v Perském zálivu

Mezinárodní konflikty, NWO

Írán s Ruskem se dohodly, že do konce roku v Perském zálivu uspořádají společné námořní cvičení.

Velitel Íránského námořnictva kontradmirál Hossein Khanzadi potvrdil, že tyto dvě země dosáhly dohody o uspořádání námořního cvičení v Indickém oceánu, ve vodách Makranu, v Hormuzské úžině a v Perském zálivu.

Dodal také, že s ruským ministerstvem obrany podepsal ‚memorandum o porozumění‘ za účelem rozšíření vojenských vazeb mezi Íránem a Ruskem.

Toto cvičení proběhne ve stejných vodách, v nichž podle amerických obvinění Írán v posledních měsících útočí na cizí plavidla a zmocňuje se jich.

Press TV hlásí: Khanzadi, který vede vojenskou delegaci, se zúčastnil oslav Dne Ruského námořnictva, na nichž byli v neděli v Petrohradě přítomni zástupci 20 zemí.

Když Khanzadi líčil výsledky své návštěvy Ruska, tak řekl, že za generální štáb Ozbrojených sil Islámské republiky Íránu podepsal smlouvu s Ministerstvem obrany Ruské federace.

Tento šéf Íránského námořnictva uvedl, že dotyčná smlouva je mezi Teheránem a Moskvou první svého druhu a jejím cílem je posílení vojenské spolupráce mezi oběma zeměmi, zvláště ohledně námořních sil.

Khanzadi plány na námořní cvičení s Ruskem v nadcházejících měsících ohlásil už v dubnu.

K tomuto oznámení dochází v době, když už od loňského roku mezi Teheránem a Washingtonem vře napětí, tj. od chvíle, kdy prezident Donald Trump jednostranně USA stáhl z mnohostranné jaderné dohody oficiálně známé jako Společný podrobný akční plán (JCPOA) a rozpoutal proti Islámské republice „zatím nejtvrdší“ sankce.

V poslední době prováděly USA proti Íránu kvaziválečné manévry a vystupňovaly na Středním východě své provokativní vojenské operace, mezi nimi 20. června vniknutí amerického špionážního dronu za Íránské hranice.

USA v rámci „jasného a jednoznačného“ poselství Íránu sdělují, že na Střední východ vysílají útočnou skupinu letadlové lodi a úkolovou bombardovací skupinu.

V květnu vyslal Washington do Perského zálivu útočnou skupinu letadlové lodi a obojživelnou vyloďovací loď s odvoláním na íránskou hrozbu.

Tato vojenská nasazení vyvolala celosvětové obavy, že USA asi plánují s Íránem rozpoutat válku.

Zdejší články o posledním vývoji napětí mezi USA a Íránem:

July 30, 2019 Niamh Harris

Zdroj: https://newspunch.com/iran-russia-to-expand-military-ties-agree-to-hold-joint-drills-in-persian-gulf/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments