Invazi migrantů podporovaných tureckou policií Řekové odfukují ohromnými ventilátory

Mezinárodní konflikty, NWO

Řecké bezpečnostní síly střežící svou hranici s Tureckem vynalezli k boji s migranty novou zbraň: ventilátory.

Řecké bezpečnostní síly v regionu Evros musí každodenně s migranty bojovat už od únorového oznámení tureckého prezidenta Recep Erdogana, že už nebude migrantům bránit v hraničních přechodech z tureckého území, aby vnikali do Evropy. Migranti proti nim často používají různých zbraní včetně zápalných Molotovových koktejlů, stejně jako dýmovnic a slzného plynu. Řecko z toho obviňuje tureckou policií, že i ta na jejich síly pálí slzný plyn, aby tak zkoušeli migrantům pomoci s ilegálním přechodem hranic.

Přes všechno to násilí zabránili Řekové během této poslední kapitoly migrační krize více než 42 000 migrantům v průniku do evropské Schengenské zóny.

Řekové ale na tento problém nasadili svoji vynalézavost a používají teď obrovské ventilátory, které vrhají ten slzný plyn a kouř zpět na tureckou stranu hranice, jak referuje Greek City Times. Ventilátory jsou namontovány na džípech a včera je nasadili u přechodu Kastanies v oblasti Evros. Řečtí činitelé řekli, že takové ohromné ventilátory se běžně používají při parašutistickém výcviku jejich výsadkových sil.

Ač příznivci migrantů tvrdí, že migranti jsou pouze syrští uprchlíci, tak řecké úřady ohlásily, že z 252 lidí, kteří byli v uplynulém týdnu zatčeni za ilegální vstup do Řecka, bylo 64% Afghánců, 5% Turků a jen 4% Syřanů, přičemž zbytek byl z Iráku, Íránu, Maroka, Etiopie, Bangladéše a Egypta.

Řecký ministr ochrany občanů Michalis Chrisochoidis zopakoval, že celá Evropa je v Řecku a pomáhá jim zastavit invazi na hranici na řece Evros. Mnoho zemí buď svoji pomoc slíbilo, nebo už do Řecka k posílení hranic poslalo policisty včetně Rakouska a celé Visegrádské skupiny (Česko, Maďarsko, Polsko a Slovensko).

Greek authorities use a giant fan to blow tear gas back onto the Turkish side of the border —via @e_amyna pic.twitter.com/m71OBCllR6

— Aris Roussinos (@arisroussinos) March 12, 2020

Christochoidis Turecko obvinil, že „bez špetky svědomí zneužívá zoufalé lidi jako politické páky.“

By Michael Lord 13 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/greece-invading-migrants-aided-by-turkish-police-battled-with-huge-fans/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na