Aktualizováno [ 11.10.2012 15:14 ]: Invaze? Spojené státy oznámily, že vytvoří “přechodnou zónu” uvnitř Sýrie poblíž Jordánské hranice

Nezařazené

Aktualizace: Turecko přinutilo přistát v Ankaře syrský komerční letoun, který se vracel z Moskvy do Damašku. Na palubě bylo i 17 ruských občanů včetně dětí. Turecko tvrdí, že v letadle nalezlo „součástky pro rakety.“ Pilot byl údajně přinucen podepsat falešné dokumenty a několik pasažérů bylo údajně zbito a zraněno. Technicky jedná o válečný akt, a je jasné, že Turecko by takový mezinárodni incident nevyvolalo, pokud by nemělo zelenou ze Spojených států. Pravděpodobně se jedná jen o další zbrklý krok směrem k vyhlášení bezletové zóny nad Sýrií. Nezapomínejme, že po „bezletové zóně“ – jinými slovy, bombardovací kampaní – v Libyi zůstalo minimálně 30 000 mrtvých, zdevastovaná infrastruktura a země utápějící se v etnických čistkách a v civilní válce. Sýrie obvinila Turecko ze „vzdušného pirátství.“ Turecká akce je nelegální, ale hlavně se jedná o dráždení hada – nebo spíš medvěda – bosou nohou.

Turecké přepadení syrského komerčního letadla je aktem války, odsouhlaseným Spojenými státy (pouze anglicky)

[iframe width=“600″ height=“330″ src=“http://www.youtube.com/embed/PCoxHhVAuL8?feature=player_detailpage“ frameborder=“0″]

 


Po týdnu ostřelování Tureckem za účelem vytvoření “přechodné zóny” v Sýrii vyslaly Spojené státy vojenskou jednotku složenou z více než 150 „plánovačů“ a jiných specialistů do Jordánska za účelem vytvoření podobné zóny mezi Sýrií a Jordánskem. Zóna na syrské straně hranic by byla vynucována jordánskými vojáky a politicky a logisticky podporována Spojenými státy, píší New York Times.

Ministr obrany Spojených států Panetta ozmanuje Jordánský tah v reakci na humanitární krizi a hrozbu chemických zbraní

[iframe width=“600″ height=“330″ src=“http://www.youtube.com/embed/6TqdesMtFiE?feature=player_detailpage“ frameborder=“0″]

 

New York Times popisují navržené porušení národní suverenity Sýrie jako vznešenou snahu Spojených států zvládnout exodus syrských uprchlíků a “přípravu na možnost, že Sýrie ztratí kontrolu nad svými chemickými zbraněmi a nastavování se do výhodné pozice pro případ, že se vřava v Sýrii rozšíří do širšího konfliktu.”

V červnu izraelský ministr obrany Ehud Barak přispěl k ofenzivní propagandě zaměřené proti Sýrii, když prohlásil, že Hezbolláh v Libanonu získá chemické zbraně po pádu Assadova režimu. O pár týdnů později Pentagon oznámil, že je připraven vyslat týmy speciálních vojenských jednotek do Sýrie k zajištění skladišť chemických zbraní. Dle britské Daily Star však již tou dobou bylo 200 elitních britských SAS a SBS vojáků na zemi v Sýrii, snažící se zajistit Assadovy zbraně hromadného ničení. The Star také tvrdí, že SAS jsou doprovázeny britskými MI6 a CIA – spolu s francouzskými a americkými vojáky,” napsal Tony Cartalucci pro Infowars.com 26. srpna.

Spojené státy vyslaly vojáky do Jordánska kvůli plánované ofenzívě proti Sýrii, která by mohla začít již v prosinci. Whistleblower a aktivista Sibel Edmonds napsal 11. prosince, že “zahraniční vojenské skupiny, odhadem stovky jednotlivců,” zaujaly pozice v městu al-Mafraq, deset kilometrů od syrské hranice. Přítomnost zahraničních vojáků byla také hlášena jordánským vojenským funkcinářem, který si dle Edmondova blogu přál zůstat v anonymitě.

V květnu Spojené státy podnikly Eager Lion, významné vojenské cvičení v Jordánsku. Účastnilo se ho okolo 12,000 vojáků z 19 zemí, včetně speciálních jednotek. “Mezi divočejšími mediálními spekulacemi byla i tvrzení, že Eager Lion bylo nacvičování invaze nebo výcvik syrských rebelů,” napsal Christian Science Monitor 29. května.

Reuters 16. září oznámily, že „členové jednotek iránských Islámských revolučních gard (IRGC) poskytují nevojenskou podporu v Sýrii a Irán se možná zapojí i vojensky, pokud bude jeho blízký spojenec čelit útoku, řekl v neděli jejich hlavní velitel Mohammad Ali Jafari.“

Ve středu turecká armáda oznámila svůj záměr zintenzivnit konflikt podél hranic se Sýrií. Jak násilí mezi syrskou vládou a rebely podporovanými CIA a MI6 pokračuje, turecký generál Necdet Ozel varoval, že jeho armáda “zareaguje s větší silou.”

Ilustrace válečného šílenství

Články, které by Vás mohly zajímat

Sdílí Amerika své „hodnoty“ s teroristy? (Video)

Spojené státy se snaží zahájit plnohodnotnou proxy válku v Sýrii

Válečný plán Izraele: Naprosté zničení iránské civilní infrastruktury

Izrael chce zaútočit na Írán ještě před prezidentskými volbami v USA

V USA schválili revoluční zákon: Armáda bude moci lidi věznit i zabít!

Zpráva Ministerstva pro vnitřní bezpečnost Spojených států označuje ‘milovníky svobody’ za teroristy

Uniklý dokument armády Spojených států je manuálem pro převýchovné a pracovní tábory v Americe

Obamovo protiústavní exekutivní nařízení: Pro účely „národní bezpečnosti“ mám absolutní moc nad všemi a vším

 

 

Jádro článku pochází ze zpravodajského serveru Infowars.com

Jiří Bok je člen klubu Reformy.cz

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
73 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments