Instituce Evropské unie obviněny, že jsou příliš bílé

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Zpráva Evropské komise o diverzitě personálu v institucích Evropské unie EU obvinila, že je příliš bílá a nemá dostatečné zastoupení menšinových komunit.

Zpráva konstatovala, že ač tvoří etnické menšiny až 10 procent populace Evropské unie, tak počet etnických menšin v institucích EU je daleko nižší.

V důsledku toho slíbila Evropská unie, že zahájí vyšetřování etnických profilů svých vlastních zaměstnanců, aby stanovila možné kvóty pro politiku náboru, hlásí Le Figaro.

Europoslankyně španělské Socialistické strany pracujících (PSOE) Monica Silvana, která vede Proti-rasistickou inter-skupinu Evropského parlamentu, řekla, že potenciální změny v náborech narazí na potíže.

„Stanovit kvóty je velice obtížné. Když je stanovíte pro černochy, tak to můžete udělat i pro invalidy, cikány, Latiny… Takový systém by bylo nemožné vytvořit. Ale na druhé straně pozitivní diskriminace podobná genderové paritě by možná byla,“ řekla tato europoslankyně.

Podle Le Figaro hledá EU studenty z etnických menšin, aby je nalákala k práci pro Evropskou unii, a prohlašuje, že manažeři lidských zdrojů podstoupí školení o „nevědomé zaujatosti“.

Komise také vyzvala Evropský parlament a Evropskou radu, aby také uvažovaly o prosazování diverzity u jejich personálu.

Europoslanec francouzské krajně levicové France Insoumise (FI) Younous Omarjee dodal: „Uvnitř evropských institucí lze nalézt stejný vzor jako všude po Evropě. Barevní lidé obsazují ty nejméně ceněné pozice a jsou často neviditelní: úklid, údržba a bezpečnostní personál. A na vrcholu je ta uniformita úplně jiná!“

Tato zpráva není první, co EU v posledních letech kritizuje, že je „příliš bílá“.

V roce 2017 bývalý eurokomisař pro migraci, domácí záležitosti a občanství Dimitris Avramopoulos chválil řadu článků, které uváděly, že EU je příliš bílá, a řekl, že EU by měla nahradit bílé pracovníky „barevnými lidmi“.

V Británii mnohé mediální články obviňují vše od venkova přes hudební průmysl po svatby, že jsou „příliš bílé“. Přesto bylo odhaleno, že v médiích jsou etnické menšiny ve skutečnosti značně nad-poměrně zastoupené v porovnání s jejich podílem v obyvatelstvu.

ARIS OIKONOMOU/POOL/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

3 Oct 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/10/03/european-union-institutions-accused-being-too-white/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments