Indie se v reakci na pohraniční boj s Čínou snaží honem koupit 33 ruských tryskáčů

Mezinárodní konflikty, NWO

Indie se údajně po posledním větším pohraničním incidentu s Čínou ve sporném údolí Galwan ve Východním Ladakh, v němž bylo zabito 20 vojáků Indické armády a nezveřejněný počet čínských PLA, snaží honem uplichtit vojenské nákupy z Ruska.

V New Delhi sídlící tisková agentura ANI cituje zdroje z indické vlády, jak říkají: „Indické letectvo (IAF) protlačuje návrh, aby si vláda z Ruska opatřila 33 nových bojových letounů včetně 21 MiG-29s a 12 Su-30MKI.

 „Letectvo na tom to plánu zatím pracuje, ten proces se ale dostal na rychlou dráhu a na ministerstvo obrany bude tento týden složeno 600-crore (asi 787,4 milionu dolarů),“ pokračuje tato zpráva.

Indie dlouhodobě provádí nákupy hlavních zbraňových systémů z Ruska včetně nedávno nakoupené letky tryskových bitevníků Su-30.

New Delhi teď chce nákupy urychlit, neboť obě strany údajně své síly podél hranice posilují.

Forbes rovněž poukázal, že tato nová objednávka letadel z Ruska je přímou odpovědí na smrtonosný pohraniční incident s Čínou v údolí Galwan.

Takže to nepřišlo jako žádné překvapení, když tento týden poslali Rusku objednávku za 780 milionů $ na 33 bitevníků, což stačí na vyzbrojení nebo přezbrojení dvou eskadron. Co je divné, jsou typy bitevníků, jaké New Delhi údajně nakupuje.

Indická objednávka podle tiskových zpráv obsahuje 21 Mig-29 a 12 Su-30. Ale jeden expert na letectví si myslí, že konkrétně Suchoje se moc pro hlídkování v horách nehodí.

Mezitím Čína údajně provádí rozšiřování a modernizaci svého vysokohorského letiště pro dvojí použití, civilní i vojenské, v Ngari Gunsa v Tibetu.

Na tomto letišti poblíž Ladakh byly nedávno na satelitních snímcích spatřeny pokročilé bitevníky PLA J-11 a J-16.

Náhledový obrázek: Univerzální bitevník Su-30 MKI Indického letectva, via Economic Times.

by Tyler Durden

Mon, 06/22/2020 – 02:45

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/india-seeks-rapid-purchase-33-russian-fighter-jets-response-chinese-border-fight

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments