Imigranti berou práci! Opravdu?

Nezařazené

Dnes se s vámi podělím o tři videa, jejichž společným tématem jsou přistěhovalci a zejména dopad imigrace na trh práce a ekonomiku celkově.

V prvním videu Peter Schiff odpovídá, jak by se USA měly bránit proti ilegálnímu přistěhovalectví. Schiff především doporučuje vypnout magnet sociálních benefitů, což by mělo přilákat produktivní cizince s odhodláním pracovat a podnikat na místo těch, kteří přicházejí s cílem čerpat sociální dávky.

Profesor Antony Davies zjišťoval, zda mají pravdu kritici imigrace poukazující na to, že příliš cizinců způsobuje vyšší nezaměstnanost a že imigrace připravuje Američany o část bohatství. Podle dostupných dat se zdá se, že neexistuje vztah mezi imigrací a mírou nezaměstnanosti. Davies se zmiňuje o skutečnosti, že imigranti v posledních letech stáli za založením nejúspěšnějších amerických firem, což vedlo k tomu, že pomohli vyprodukovat více bohatství a víc pracovních míst pro samotné Američany, než pracovních míst, které imigranti „obsadili“.

A na závěr pro odlehčení komediant Doug Stanhope a jeho svérázně pojaté stand-up představení na téma, jak nás nacionalismus učí nenávidět lidi, které jsme nikdy nepotkali a jak absurdní jsou obavy z imigrantů, kteří berou „domácím“ pracovní místa.
Originální článek naleznete zde:

Imigranti berou práci! Opravdu?

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments