Ikonickou katedrálu ve francouzském Nantes zachvátily plameny, podezírají žháře

MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, Terorismus

Francouzské úřady zahájily vyšetřování žhářství, neboť Katedrálu Svatého Petra a Svatého Pavla v Nantes zachvátil rozsáhlý požár.

Tato římskokatolická katedrála rovněž známá jako Saint-Pierre-et-Sain-Paul či prostě Katedrála z Nantes je epochální klenbovou konstrukcí, kterou začali stavět v roce 1434 a dokončili ji v roce 1891, přičemž ji francouzský prezident Emmanuel Macron popisuje jako „Klenot gotiky knížecího města.“

Náčelník regionálních hasičů generál Laurent Ferlay ohlásil, že francouzští hasiči to peklo po dvouhodinovém zápasu uhasili a že to nevypadá, že by škody byly tak rozsáhlé jako v Notre-Dame v Paříži poničené požárem v roce 2019.

Avšak vnitřní vestavby včetně velikých varhan této katedrály a historických vitrážových oken byly ztraceny a úřady prahnoucí někomu ten požár přišít jako žhářský útok se teď podle francouzských médií soustřeďují na vyšetřování.

Panuje přesvědčení, že v této ikonické budově byla založena tři ohniska požáru, „jedno na úrovni velkých varhan a dva požáry byly zažehnuty na levé a na pravé straně chrámové lodi,“ uvádí činitelé požární brigády citované veřejnoprávním vysílačem France Bleu.

Poslanec francouzského Národního shromáždění Nicola Dupont-Aignan, který vede Gaullistickou národně populistickou stranu Debout la France (Povstávající Francie) v reakci na tento požár vysílal krátký projev na sociálních médiích, v němž na Francouzský lid naléhal, aby „se už konečně probudil, než bude příliš pozdě.“

JACK MONTGOMERY

18 Jul 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/07/18/arson-suspected-fire-guts-nantes-cathedral-france/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments