Huawei podepisuje kontrakt na vybudování 5G sítě v Rusku

EKONOMIKA, Světová

V projevu toho, že Huawei čím dál více sází na odpůrce NATO a Západu, aby posílilo svůj úchop globální dominance 5G technologií, zatímco Washington konspiruje, aby ji vyhnal ze Západu, tak Guardian hlásí, že tento čínský telekomunikační gigant uzavřel smlouvu s nepravděpodobným spojencem, s ruským telekomunikačním gigantem MTS, o rozvoji 5G sítě v Rusku v následujícím roce.

Podle Guardian byla tato smlouva podepsána během postranních diskusí kolem schůzky mezi čínským vůdcem Xi Jinpingem a ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Moskvě, jež sama probíhá vedle kriticky důležitého ruského ekonomického fóra.

Tato dohoda zahrnuje „rozvoj 5G technologií a pilotní spuštění sítí páté generace v roce 2019-2020,“ uvádí ve středečním prohlášení MTS.

Předseda Huawei Guo Ping v prohlášení říká, že je „velice šťastný“ z dohody „dosažené v oblasti takové strategické důležitosti jako 5G.“

Během schůzky v Moskvě Putin opakovaně Xiho chválil jako „blízkého přítele,“ když zmínil, že se v posledních šesti letech sešli skoro 30 krát. Tato cesta je od roku 2012 už osmou Xiho návštěvu Ruska.

V prohlášení k této záležitosti Guo Ping z Huawei, který je jedním z rotujících předsedů této společnosti, řekl, že je kvůli této smlouvě „velice šťastný“, neboť je v oblasti takové strategické důležitosti jako 5G.“

Čínská technologická společnost Huawein považovaná USA za bezpečnostní hrozbu podepsala s ruským telekomunikačním gigantem MTS dohodu pro příští rok o rozvoji 5G sítě v zemi. K této události dochází, když desítky telekomunikačních společností v USA a v Evropě preventivně s tímto čínským internetovým gigantem přerušily vazby, čímž ovšem otevřely další frontu obchodního konfliktu USA-Čína.

by Tyler Durden

Fri, 06/07/2019 – 04:15

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-06-06/huawei-signs-contract-build-5g-network-russia

 

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na