Houthiové odhalili nové údaje o útoku na Abqaiq-Khurais 2019

POLITIKA, Světová

Brigádní generál Yahya Sari, mluvčí Houthiů, sdělil 18. září nové údaje o útoku na Abqaiq-Khurais.

Tento mluvčí na konferenci opět zdůraznil, že uvedený útok na ropná zařízení v saúdských oblastech Abqaiq a Khurais provedla jejich jemenská skupina, přičemž ukazoval letecké snímky závodu v Abqaiq, které údajně provedlo zpravodajství jejich skupiny před útokem.

Brigádní generál Yahya Sari se pustil do obviňování USA z pokusů snižovat úspěšnost této operace a manipulovat fakty.

„Američané se pokouší minimalizovat dopady naší operace. My vás dnes však ujišťujeme, že zkáza, kterou naše útoky těmto zařízením přinesly, je daleko větší, než přiznávají… Američané se ve snaze minimalizovat náš úspěch pokusili publikovat vyfabrikované snímky ze stavu po této operaci,“ řekl tento mluvčí.

Co se týče údajů o operaci, tak tento mluvčí odhalil, že útoky byly vedeny ze tří různých pozic v Jemenu. Tyto nové nepilotované letoun (drony) Qasef-3 vzlétly z první pozice, drony dalekého doletu Samad-3 vzlétly z té druhé a to, co popisoval jako „tryskovým pohonem vybavené drony“ bylo vypáleno z poslední pozice.

Mluvčí řekl, že ty ostatní drony, vypálené z jiných pozic, použili k jako vnadidlo pro Saúdy a jako rušičky, aby ošálili jejich protiletecké systémy a radary.

Ničitvý dron Samad-3 odhalili během nedávné Výstavy jemenského vojenského průmyslu Martyr Saleh al-Samad. Avšak Qasef-3 a ten záhadný dron s tryskovým pohonem zatím ještě nikde prezentovány nebyly.

Brigádní generál Yahya Sari svoji tiskovou konferenci uzavřel hrozbou Spojeným arabským emirátům, když řekl, že letectvo Houthiů a síly dalekonosných střel by mohly v kterémkoliv okamžiku zasáhnout i cíle v Abu Dhabi nebo v Dubaji.

Tato tisková konference Houthiů je zjevně odpovědí na předchozí tiskovou konferenci vedenou saúdským ministerstvem obrany. Toto ministerstvo obrany předvádělo trosky střel a dronů použitých při útoku na Abqaiq-Khurais, kdy tvrdili, že nebyly vypáleny z Jemenu.

Předchozí články k tématu:

Zdroj: https://southfront.org/houthis-reveal-new-details-about-2019-abqaiq-khurais-attack/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments