Hollande se chlubí nedávnými dodávkami zbraní Takfiristům v Sýrii

Nezařazené

Francouzský president Francois Hollande říká, že jeho země nedávno dodala zbraně ze zahraničí sponzorovaným Takfiristickým militantům operujícím proti Syrské vládě.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou na eshop.reformy.cz

Francouzský vůdce ve čtvrtek sdělil, že Paříž „před několika měsíci“ dodala zbraně Takfiristickým teroristům a zdůraznil: „Neměli bychom přestávat s podporou militantů proti Damašku.“

Hollande rovněž apeloval na Spojené státy a země Evropské unie, aby se k té kampani připojily, a řekl, že Paříž to nemůže „zvládnout sama.“

V interview s francouzským deníkem Le Monde, které vyšlo ve středu, řekl francouzský president, že mezinárodní komunita nese na svých bedrech „těžkou odpovědnost“ ohledně běsnění v Sýrii, které se rozlévá i do sousedního Iráku.

Rovněž řekl, že mezi Takfiristickými militanty by nikdy nevznikla ISIL, kdyby se se syrskou krizí řádně zacházelo, s dodatkem, že ty ostatní ozbrojení militanti operující v této zemi „si zaslouží veškerou naší podporu.“

Francie patřila k hlavním sponzorům Takfiristických extremistů operujících za svržení vlády syrského presidenta Bashara al-Assada už od března 2011.

V lednu Hollande řekl, že asi tak 700 francouzských státních příslušníků se přidalo k bojům proti vládě v Damašku dodal ale, že je třeba, aby Paříž mladé lidi od vstupování do extremistických skupin v arabských zemích odrazovala.

Podle některých zdrojů už bylo v důsledku násilnosti živených Západem podporovanými militanty v Sýrii zabito více než 170 000 lidí (poslední odhady OSN 193 000) a miliony byly vyhnány z domovů.

Press TV

Eretz Zen vydal toto video předvádějící spojení mezi Islamistickým státem a Západem podporovanou opozicí v Sýrii.

http://www.youtube.com/watch?v=piN_MNSis1E&feature=player_embedded

Jeden z klíčových US mužů v Sýrii ve „Svobodné syrské armádě“ (FSA) plukovník Abdel Jabbar al-Okaidi, který operoval převážně v oblasti Velkého Aleppa, mluví otevřeně o své každodenní komunikaci a spolupráci s extremistickými džihádisty z „Islamistického státu Iráku a Levanty“ (ISIL) a z oficiální pobočky al-Kaiídy v Sýrii Jabbhat al-Nusra. O jejich bojovnících mluví jako o bratrech. Na jednom videu poté, co se rebelové zmocnili vojenského letiště Menagh, se dokonce objevil, jak stojí vedle egyptského džihádisty z ISIL Abu Jandala a děkuje mu a jeho skupině za jejich podíl na úspěchu. US je dobře známo, že prostřednictvím FSA v posledních dvou letech svou vojenskou pomoc nalévají k al-Kaiídě a k dalším.

Eretz Zen

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: syrianfreepress.wordpress.com

Čtěte také:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments