Hollande i Merkelová se shodli: Dáme 1 % HDP Evropy (HDP ČR) na podporu růstu

Nezařazené

Lídři klíčových zemí eurozóny se v Římě dohodli, že podpoří hospodářský růst jedním procentem HDP celé EU. Jedná se o částku 130 miliard eur, tedy asi 3,4 bilionu korun.

Představitelé Francie, Německa, Itálie a Španělska se dohodli, že se na summitu Evropské unie příští týden pokusí prosadit přijetí prorůstových opatření v celkovém objemu 130 miliard eur (asi 3,4 bilionu Kč).

Řekl to italský premiér Mario Monti, který se v Římě setkal s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, francouzským prezidentem Françoisem Hollandem a španělským premiérem Marianem Rajoyem.

Zbytek článku na ihned.cz

Pár otázek Reformy.cz:

Kde na to chtějí politici vzít, když nemají ani na placení vlastních dluhů? Budou k tomu používat diktátorské pravomoci ESM, aby finálně podojili daňové poplatníky? Kam asi 130 mld. Euro (to je zhruba objem hodnot (HDP), které vyrobí všichni Češi za rok)  poteče? Jak by mohli politici povzbudit růst lépe než lidé, když zlé jazyky tvrdí, že politici umějí především dobře krást? Jak je možné, že o těchto věcech rozhoduje Mario Monti, kterého si do předsednického postu v Itálii dosadila Goldman Sachs a Trilaterální komise (kolega Dlouhý a Schwarzenberg)? Monti předtím ani nebyl člen italského parlamentu…

Kam dál:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
29 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments