Holandští sedláci v Haagu protestují proti novému Zelenému údělu EU ničícímu emisními předpisy funkční technologie

Globální oteplování, NWO

HAAG, Holandsko (AP) – Rozzuření holandští sedláci vyrazili ve středu do Haagu na poslední protest proti vládnímu plánu omezit emise oxidů dusíku.

Spolu s tím, jak se traktory valily do města, parkovali holandští vojáci obrovské náklaďáky napříč strategickými silnicemi, aby sedlákům zabránili ve vjezdu do obchodních a nákupních center. Organizátoři říkají, že očekávají tisíce účastníků, kteří vpadnou do města.

K demonstraci dochází pár dnů před zahájením parlamentní debaty o omezení emisí znečisťujících oxidů dusíku. Sedláci jsou toho názoru, že zákonodárci se proti nim disproporčně zaměřují, kdy říkají, že ještě většími znečišťovateli jsou letadla, stavebnictví a další průmysly.

„Dejte si práci, abyste dali tomuto sektoru šanci použít daleko efektivnějších způsobů redukce emisí oxidů dusíku, které už roky provádíme,“ řekl Ype Reinsma, sedlák ze severní provincie Friesland.

„Proč se všechno zaměřuje na sedláky?“ dodal.

Policie vydala malému počtu sedláků v Holandsku propustky na průjezd traktorů po dálnici a policie v Haagu zatkla 33letého protestujícího za ignorování jejich pokynů a vytváření „nebezpečné situace na silnici.“

Loni v říjnu vyrazily do Haagu tisíce farmářů, spousta v traktorech, čímž způsobili v celé zemi chaos. Ve středu přijelo na protest už daleko méně traktorů a dopravní úřady řekly, že to na silnicích už velké problémy nezpůsobilo.

Mezi opatřeními uvažovanými vládou je nasypat mnoho milionů euro na vykoupení farem, které sedláci po tomto úplatku dobrovolně zruší (hlavně chovy prasat), a kroky k podněcování modernizace zemědělských podniků v nové lepší modernizované pokrokové euro-formě.

„Doufám, že se někteří ministři konečně probudí a přijmou opatření, místo aby slibovali všechny věšáky na ideály a pak nic nedělali, jako se to dělo v poslední době. Tímto způsobem to už nemůže pokračovat,“ řekl další protestující Wim Westerneng.

Farmáři namítají, že vládní plány se zakládají na od reality ulítlých spisech a kalkulacích vládou financovaného ideologického Národního institutu pro veřejné zdraví a životní prostředí. Nová opatření nového lepšího zeleného světa, který už nebude podle sedláků, mají být vydána ve čtvrtek.

Holandská selská lobby je dost silná kvůli ekonomickému významu zemědělství v ekonomice. Holandská organizace soukromých zemědělců LTO říká, že export ze skoro 54 000 farem a zemědělských podniků v této zemi a byl v roce 2018 v hodnotě 90,3 miliardy eur.

© 2020 AP

By Voice of Europe 19 February 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/02/dutch-farmers-protest-in-the-hague-against-emissions-policy/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na