Holandský výzkumný tým je první, kdo objevil protilátky proti COVID-19

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, TECHNOLOGIE

Výzkumníci v Erasmově lékařském centru v Rotterdamu a na univerzitě v Utrechtu ohlásili, že objevili protilátku, která bojuje s infekcí COVID-19.

Pokud by byl jejich objev potvrzen, mohla by se ta protilátka stát základnou pro vakcínu proti COVID-19, jak hlásila Free West Media, nebo dokonce i pro lék, který by mohl být vyvinut i rychleji než vakcína.

Může to však nějakou dobu trvat, než se ta protilátka dostane k veřejnosti. Tento objev je ještě třeba verifikovat v peer review procesu a je třeba to otestovat na lidech, než to půjde vyrábět pro hromadnou distribuci.

Free West Media to popisuje jako „monoklonální protilátku schopnou rozeznat protein,“ který dovede infikovat lidi. „Tato protilátka má schopnost se na prve zmíněný protein navázat a následně tomu viru zabránit, aby se připojil k dýchacím buňkám.“

Pokud se to ověří, mohl by tento objev, kromě toho, že je to protilátka, vést k vývoji testu na infekci, který by lidé mohli použít sami doma. Výzkumníci rovněž věří, že protilátky by mohly být účinné při ošetření proti jiným virům, které by se mohly v budoucnu z tohoto kmene vyvinout.

„Pokud si to vezmete jako pacient, tak se dá očekávat, že se infekce zastaví,“ vysvětluje Grosveld. „A tak to pacientovi poskytne příležitost k vyléčení.“

Mnohé evropské země přijímají extrémní opatření k zpomalení šíření tohoto viru. Angela Merkel, jak už Voice of Europe referoval, řekla, že očekává, že by touto chorobou mohlo být infikováno 70% Němců.

By Michael Lord 15 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/the-netherlands-medical-research-teams-are-the-first-to-discover-covid-19-antibody/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments