Holandská vláda uvalila na čtyři města migrační kvóty, aby se podílela na řešení migrační krize

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Holandské místní správy se dále zdráhají přijímat více migrantů, ale vláda trvá na tom, že kvůli migrační „krizi“ se musí kvóty zavádět.

Zrovna spolu s tím, jak se nejdelší politický pat této země v historii blíží ke konci, tak vláda, která od březnových voleb působí jen jako dočasná, nařídila přístavnímu městu Rotterdam a třem dalším krajským městům, aby přijaly více migrantů.

Rotterdam, Ensche, Gorinchem a Venray budou muset dohromady přijmout 2 000 migrantů.

Ministři vnitra Kajsa Ollongren a spravedlnosti Ankie Broekers-Knol napsali v prohlášení k holandskému parlamentu, že se kabinet k těmto opatřením rozhodl, protože do Holandska pořád přichází další žadatelé o azyl, takže země vlastně čelí migrační krizi.

„V poslední době jsme se pokoušeli pobízet místní správy, aby pro ně samy zařizovaly více místa, to však nebylo dost úspěšné, aby to současnou krizi řešilo. Je proto nezbytné provést to na celonárodní úrovni. Nelze vyloučit, že i další místní správy v blízké budoucnosti dostanou takové příkazy,“ uvádí se prohlášení.

Vláda uznala, že to je ve spolupráci složek veřejné správy mimořádný krok, vládní kabinet však říká, že kvůli současnému nouzovému stavu je to nezbytné.

Ollongren a Broekers-Knol poukázali, že počty nouzových ubytoven je třeba snížit, je to nepřijatelné, aby ti ubozí žadatelé o azyl byli ubytováni někde v tělocvičné plné kempovacích postelí a stěhovali se další týden z místa na místo.

„Takové nestabilní podmínky způsobují místním správám, obyvatelům i žadatelům o azyl spoustu nepříjemností,“ dodali.

Podle příkazů vlády bude Ústřední agentura pro přijímání žadatelů o azyl spolu s kolaborujícími vládou určenými místními správami vybírat, které stavby je nutno určit jako přijímací centra a jak by se měly přestavět na trvalé bydlení.

Náhledový obrázek: Dočasná ministryně vnitra Kajsa Ollongren vpravo a senátorka Annemarie Jorritsma. (AP Photo/Peter Dejong)

December 15, 2021

editor:REMIX NEWS

author:MANDINER

via:

Zdroj: https://rmx.news/netherlands/netherlands-facing-migration-crisis-government-forces-migration-quotas-on-four-dutch-cities/

4 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments