Havajská demokratka Tulsi Gabbard říká, že bude v roce 2020 kandidovat na prezidenta

POLITIKA, Světová

“Záležitost války a míru” bude hlavní věcí, na kterou se kampaň Gabbard soustředí

January 13, 2019 Niamh Harris

Tulsi Gabbard (D-Havaj) oznámila, že se v roce 2020 bude ucházet o demokratickou nominaci na prezidenta.

Gabbard je veteránkou Irácké války a hlasitou kritičkou americké politiky ‚změny režimu‘ v Sýrii, která v současnosti působí v Komisi zahraničních záležitostí Sněmovny. Je také první z Americké Samoi, kdo byl zvolen do Kongresu, zrovna tak jako první hinduistkou v něm.

„Rozhodla jsem se kandidovat a během příštího týdne předložím formální oznámení,“ řekla v pátek večer Gabbard Vanu Jonesovi ze CNN.

Dodala, že ve své kampani se soustředí hlavně na „problém války a míru“.

RT hlásí:

„Mám mnoho důvodů, proč jsem se takto rozhodla. Americký lid se potýká se spoustou výzev, které mi dělají starosti a které bych chtěla pomoci vyřešit,“ řekla, když zmiňovala přístupnost zdravotní péče, reformu trestní spravedlnosti a klimatickou změnu, jako klíčové platformy k řešení.

Existuje však jedna hlavní otázka, která má ústřední úlohu i pro ten zbytek, a tou je záležitost války a míru.

Gabbard byla do Kongresu zvolena v roce 2012 a v současnosti působí v Komisi zahraničních záležitostí Sněmovny. Sloužila ve zdravotní jednotce havajské Národní gardy a byla nasazená v Kuvajtu a v Iráku.

V roce 2016 rezignovala Gabbard na funkci místopředsedy Demokratického národního výboru (DNC), když na prezidenta podpořila Bernie Sanderse, který ale byl v boji o nominaci poražen Hillary Clinton, která pak prohrála volby s Donaldem Trumpem.

Vzhledem ke svému postoji proti válce v Sýrii se o Gabbard šířily fámy, že je potenciální kandidátkou na Trumpovu ministryni zahraničí a v roce 2016 se dokonce se zvoleným prezidentem v Trumpově věži sešla, nic z toho ale nevzniklo. V lednu 2017 cestovala do Sýrie na cestu ke zjišťování faktů, čímž pobouřila washingtonský establishment. Také navrhovala zákon, který by zakázal prodej amerických zbraní teroristům.

O Gabbard se poprvé začaly šířit fámy, že bude v roce 2020 kandidovat, v prosinci, kdy provedla túru po Iowě a New Hampshire, tj. po prvních dvou státech které uspořádají celonárodní primárky.

Četní Demokraté inspirovaní silnými výsledky z mezitermínových voleb v listopadu projevují touhu utkat se v roce 2020 v prezidentských volbách s Trumpem. Senátorka Elizabeth Warren (D-Massachusetts) oznámila na Silvestra, že sestavuje komisi zkoumání prezidentství. Bývalý ministr bydlení a městského rozvoje za Obamovy administrativy Julian Castro rovněž cestoval po Iowě a očekává se, že tento týden oznámí svou kandidaturu.

Není moc jasné, zda se Gabbard nějak moc chytne u Demokratů establishmentu, s nimiž obvykle nesouhlasí v zahraničně politických záležitostech.

Zdroj: https://newspunch.com/hawaii-democrat-tulsi-gabbard-says-she-will-run-for-president-in-2020/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments