Google zavádí telefonní aplikaci pro muslimy k nahlašování lidí, kteří kritizují islám

TECHNOLOGIE

December 12, 2018 Baxter Dmitry

Googl schválil zavedení nové aplikace pro Android, která je navržena tak, aby muslimům umožňovala nahlašovat lidi, kteří se dopustí rouhání, urazí muslimy nebo kritizují islám.

Tuto aplikaci s názvem „Smart Pakem“ podporuje indonéská vláda a má uživatelům a vládním činitelů umožňovat dodržování zákona šaría a zjišťovat a nahlašovat lidi, kteří propadli „zavádějící“ víře porušující islámské právo, které přísně zakazuje kritiku islámu, urážky Proroka Mohammeda nebo vyznávání jakéhokoliv jiného náboženství kromě islámu.

Ty mamutí technologické společnosti v USA zakazují a z platforem vykazují pravicové aktivisty a vůdce, o nichž tvrdí, že jsou nebezpeční a představují ohrožení demokracie, avšak tito technologičtí mamuti včetně Googlu nadále na svých platformách umožňují radikální islámský obsah.

Snímek obrazovky šaría aplikace Smart Paken, která je k dispozici ke stažení z Google Play.

BigLeaguePolitics hlásí:

Rajan Anandam, který u Googlu slouží jako viceprezident pro jihovýchodní Asii, vůči této aplikaci neprojevil žádný odpor, a ta je teď k dispozici ke stažení z Google app store.

Národní sekulární společnost (NSS) mezitím Anadanovi napsala požadavek, aby Google do svého app-storu tuto aplikaci neukládal, kdy proti ní namítají, že tato aplikace bude mít negativní důsledky pro náboženské menšiny a ještě více minimalizuje svobodu projevu.

Podle Human Rights Watch bylo v Indonésii za rouhání mezi lety 2004 a 2014 odsouzeno 125 lidí. Dalších 23 lidí bylo odsouzeno od roku 2014.

Stephen Evans, který slouží jako generální ředitel NSS řekl, že rozhodnutí Googlu uložit tuto šaría aplikaci, je „neslučitelné s prohlášením Googlu o jeho misi“ a „přímo útočí na demokratické ideály, o nichž Google prohlašuje, že za nimi stojí.“ Evans rovněž řekl, že tato aplikace „normalizuje omezování svobody projevu v Indonésii i jinde.“

NSS, která usiluje o zrušení všech zákonů o rouhání na světě, rozhodně odsuzuje indonéský zákon o rouhání.

„Indonésky zákon o rouhání je morálně neospravedlnitelný nástroj represe, který by měl být zrušen, co nejrychleji to půjde. Dokud tento zákon existuje, tak by kdokoliv, kdo věří ve svobodu projevu, měl indonéské vládě vytvářet co největší těžkosti v prosazování tohoto zákona. Google má ohromný prospěch z globální svobody sdílení informací. Žádáme jej i další nadnárodní společnosti, aby uvážily, zda mohou s klidným svědomím hrabat zisky z represí uplatňovaných vládami, které potlačují svobodu slova.“

Od té doby, co Google tuto aplikaci uvedl do svého aplikačního obchodu, tak je zasypáván ohvězdičkovanými revizemi a kritikou bojovníků proti zákonu šaría a za lidská práva.

Zdroj: https://newspunch.com/google-app-muslims-report-islam/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Martin
2 let před

Tu aplikaci jsem nenašel

Kateřina Lemberská
2 let před

Já používám Seznam,dá se vůbec nějak Google obejít.Nechci ho

Marek Pette
2 let před

Kateřina Lemberská: pokud používáte telefon nebo tablet s Androidem a v PC jako internetový prohlížeč Chrome, tak se Google nevyhnete…8/