Geithner a Bernanke požadují nový obří bailout Evropy

Nezařazené

Tento čtvrtek, 28. června proběhne v pořadí dvacátý summit EU od začátku roku 2012. Bude se jednat (nejen) o evropské finanční krizi. Bubny totiž čím dál hlasitěji volají vytvoření evropského superstátu a aplikaci trans-atlantického bailoutu – suverenita národních států a jejich populace budiž zatraceny. Linie vzdoru v Evropě je nyní v Německu, jehož kancléřka Merkelová včera řekla “ne, dokud budu živa” společným evropským dluhopisům a bankovním závazkům. Prohlásila, že by to bylo “ekonomicky chybné a kontraproduktivní.” Vzhledem k tomu, že až doposud Merkelová spolupracovala s politikou bailoutů, se tak jedná o pozitivní vývoj – pokud ovšem vydrží. Důležitou roli hraje také německý ústavní soud, který požádal něměckého prezidenta o odložení ratifikace ESM. Chce tak získat čas na důkladné prozkoumání všech stížností souvisejících s ESM, kterými bude zahrnut. Součástí politiky bailoutů – to jest socializování gamblovacích ztrát a privatizace gamblovacích zisků bank – jsou i schémata jako je ESM nebo ESFS, o kterých jsme psali již dříve. Václav Klaus má momentálně na stole změnu článku č. 136 Smlouvy o fungování Evropské unie, která vznik ESM legitimizuje v rámci EU. Prosím podpořte jej, aby zákon neratifikoval, prostřednictvím této petice.

Zdroje z Kapitolu potvrdily, že ministr financí Timothy Geithner a předseda Federální rezervy Ben Bernanke požadují, aby Kongres připravil nouzovou legislativu pro další hyperinflační bailout beznadějně zbankrotovaného trans-atlantického finančního systému. Během tohoto týdne se oba v tichosti setkávali s předními demokraty a republikány požadujíce, aby navrhli novou legislativu k ještě většímu napumpování bank neexistujícími prostředky než bylo to, které proběhlo po kolapsu v roce 2008.

Podle několika zdrojů z Kongresu Geithner a Bernanke prohlásili, že udělají vše co bude v jejich moci, aby zaplavili evropské banky penězi z bailoutu skrz Federální rezervu. Připustili však, že to může být nemožné, a že Kongres bude možná muset jednat. Pokud krize zasáhne, varují, legislativa už musí být připravena, protože rychlost a rozsah krize může vyžadovat vyjímečný zásah pro “záchranu systému”.

Komentář: Nejedná se o nic jiného, než o další zoufalý a marný pokus o nasycení otesánka před tím, než pozře své vlastní rodiče. Jediná věc, která stojí v cestě výše uvedenému “bailoutu” je nyní Německo a jeho ústava. Podle dostupných informací může tento “bailout” proběhnout již tento víkend – vše záleží na tom, jestli se Německo podvolí, nebo ne. Je tu jen jedna věc, kterou musíte o těchto “bailoutech” vědět. Nefungují. Právě naopak, dělají situaci exponenciálně horší. Nikdy ani fungovat nemůžou, dokud od sebe nebudou odděleny fiktivní, spekulativní dluhy a skutečné dluhy, které se týkají fyzické ekonomiky. Házet fiktivní peníze po fiktivních dluzích a zničit při tom skutečnou, fyzickou ekonomiku není nic menšího než pokus o eliminaci celého transatlantického systému – ať už vědomě, nebo nevědomě. Jediná věc, která může pomoci vyřešit současnou situaci je oddělení gamblovacích dluhů (rakovina) od fyzické ekonomiky (pacient). To může udělat jen Glass-Steagall. Nic jiného nebude fungovat – jsem o tom naprosto přesvědčen. Volckerovo pravidlo je švindl, který má ke Glass-Steagallu nabídnout falešnou alternativu – nic víc, nic míň. Je úplně jedno, jakého jste politického přesvědčení – Glass-Steagall, nebo smrt – ve stylu Wiemarské republiky.

Poznámka: Názory ohledně Glass-Steagallu jsou jen moje, redakce je ohledně tohoto tématu rozdělena. 🙂
0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments