Francouzští policisté odmítají zatýkat ze strachu, že budou vyhozeni za rasismus

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Francouzská policie údajně odmítla zatknout člověka v městě La Rochelle ze strachu, že policisté budou vyhozeni kvůli obviněním z rasismu nebo že zatčení vyvolá nové bouře.

K incidentu došlo v úterý večer, kdy mladý cyklista několikrát na policejní hlídku vykřikl „ACAB“, což je akronym pro – „všichni policajti jsou bastardi“. Když po něm policisté skočili, tak začal vyřvávat celou lavinu nadávek, aby je urážel, ale toho mladíka bohužel nakonec nechali jít.

Důvodem, proč ten mladík nebyl zatčen, je podle zprávy novin Valeurs Actuelles to, že policisté mají strach, že budou označeni za rasisty nebo by to zatčení mohlo vyvolat nové nepokoje v rámci vlny protestů – Na černých životech záleží – po celém světě i ve Francii.

Policisté měli rovněž obavy, že obvinění z rasismu by mohlo vést k tomu, že přijdou o práci. Tyto obavy vyvolal francouzský ministr vnitra Christophe Castaner, který v pondělí prohlásil, že „u každého prokázaného podezření z rasistického činu nebo mluvy u policie se musí systematicky zvažovat suspendování.“

Castanerovy komentáře vyprovokovaly tvrdou kritiku mnohých včetně Denise Jacoba, generálního tajemníka Alternativních policejních odborů CFDT, a vůdkyně populistické Národní obrody Marine Le Pen. Jak Le Pen, tak Bruno Retailleu, prezident pravicového seskupení Republikánů ve francouzském senátu, tvrdí, že toto obvinění by mohlo znamenat, že policisté by se potýkali s „presumpcí viny“ místo presumpce neviny.

Le Pen měla dlouhou dobu podporu policistů, četníků a vojáků, kdy zpráva z roku 2019 tvrdí, že její Národní obroda při posledních volbách do Europarlamentu získala širokou podporu v oblastech, kde bydlí hodně vojáků a četníků. Policisté se bojí nových bouří, když se protesty – Na černých životech záleží – v Paříži během opatření karantény proti wuhanskému koronaviru zvrhly do bouří. Také citlivé no-go čtvrti po celé zemi zažily bouře trvající několik nocí, které vyvolala obvinění z policejní brutality.

CLEMENT MAHOUDEAU/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

11 Jun 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/06/11/claim-french-police-refuse-arrest-over-fears-of-being-sacked-for-racism/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments