Francouzský president za ISIS obviňuje britského Eda Milibanda

Nezařazené

Francouzský president senzačně obvinil ze vzestupu ISIS v Sýrii a v Iráku Británii, jak píše Express. Tvrdil, že rozhodnutí Dolní sněmovny – povzbuzované vůdcem Labouristů Ed Bilibandem – odporující náletům na Sýrii před rokem způsobilo, že vzestup ISIS se stal nevyhnutelným.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou na eshop.reformy.cz

Hollande řekl, že když Británie hlasovala, že bombardovat nebude, tak všechny naděje, že bude v Sýrii vyměněn na presidentském postě Bashar al-Assad, ulétly oknem pryč. To pak způsobilo, že pro syrské extremistické skupiny jako ISIS bylo už snadné si tu revoluci zabrat pro sebe.

V srpnovém hlasování vedl Ed Miliband opozici vůči bombardování Sýrie. David Cameron a většina Konzervativců to bombardování, kterým by rádi s Assadovým režimem skoncovali, podporovala. Po tom bombardování se volalo, na základě zpráv, že Assad použil proti svému vlastnímu lidu chemických zbraní, a tak vznikly vážné obavy z humanitární situace v této zemi.

Ale francouzský president dále horlil o tom, co podle jeho názoru britské rozhodnutí nejednat způsobilo: „Kdybychom před dvěma roky jednali, abychom zajistili přechod, tak bychom tam neměli Islamistický stát. Kdyby hlavní mocnosti jedním rokem zareagovaly na použití chemických zbraní, tak bychom teď nestáli před tou strašlivou volbou buď diktátor, nebo teroristická skupina.“

Avšak tyto komentáře socialistického presidenta by částečně mohly být důsledkem kritiky jeho vlastní politiky vůči ISIS. Francie byla odhalena, že ISIS platí výkupné za rukojmí, a proto byli francouzští žurnalisté propuštěni, zatímco Jamese Foleye popravili.

Tuto politiku plateb ani Británie, ani Amerika nepodporovaly, neboť obě země věří, že to podvrací boj proti extremistům. Věří se, že ISIS se za posledních 5 let za rukojmí zaplatilo 75 milionů liber.

Poslanec Toryů Andrew Rosindell, který zasedá v uznávané Výběrové komisi pro zahraniční záležitosti, řekl: „Když platí výkupné, tak poškozují zájmy svobodného světa a hrají hry s teroristy, platbami výkupného dále financují věc ISIS a Al Kaiídy.“

„Francouzi a Španělé by se opravdu měli na sebe podívat do zrcadla a zeptat se, jestli je to, co dělají, správná věc.“

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: breitbart.com

Čtěte také:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
25 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments