Francouzský ministr vnitra zlořečí dopisu vojáků o občanské válce

MULTIKULTURALISMUS, Terorismus

Francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin odsoudil nový dopis údajně sepsaný francouzskými vojáky v aktivní službě, který varuje před potenciální občanskou válkou ve Francii.

Francouzský ministr vnitra autory tohoto dopisu kritizoval za to, že ho napsali anonymně, s tvrzením: „Je to odvážné být anonymní?“ s dodatkem: „Když chcete hrát roli v politice, tak kandidujte do úřadu.“

Podle zpráv francouzského vysílače BFMTV učinil Darmanin svá prohlášení předtím, než opravdu ten dopis přečetl, přičemž jeho obsah vyšel během víkendu v konzervativním magazínu Valeurs Actuelles.

Dopis se zmiňuje o nedávných bojových operacích Francie v Africe a v Afghánistánu. Rovněž tvrdí, že mnozí autoři se zapojili do domácích proti-teroristických misí Operace Sentinel, která se rozběhla po masakru v Charlie Hebdo 2015 v Paříži.

„Téměř všichni jsme se seznámili s Operací Sentinel. Viděli jsme na vlastní oči ta vybydlená předměstí obývaná svou zločinností. Pokoušeli jsme se zapojit několik náboženských komunit, pro které Francie nic neznamená, nic než terč sarkasmu, opovržení a dokonce nenávisti,“ konstatují autoři, údajně vojáci v aktivní službě.

To poselství se uchyluje k odkazům na jiný dopis vydaný minulý měsíc, který varoval před občanskou válkou a podepsalo ho 20 francouzských generálů, který také poprvé vyšel ve Valeurs Actuelles.

„Ano, naši nadřízení mají v naprosté úplnosti pravdu v podstatě svého textu. Vidíme to násilí ve svých městech a vesnicích. Vidíme, jak se komunitarismus zmocňuje veřejného prostoru a uchvacuje veřejnou debatu. Vidíme, jak se nenávist k Francii a k její historii stává normou,“ konstatuje nový dopis.

I ten nový dopis varuje před potenciální občanskou válkou ve Francii slovy: „Nikdo nemůže chtít takovou strašlivou situaci, naši nadřízení už nechtějí, abychom to provedli, ale občanská válka ve Francii zase vře pod pokličkou a vy to velice dobře víte.“

Valeurs Actuelles na rozdíl od předchozího dopisu přidal názor, že lidé sami by ten dopis měli podepisovat. Statisíce jich to už udělaly.

Arnold Jerocki/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

12 May 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/05/12/french-interior-minister-condemns-second-civil-war-letter-from-military/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments