Francouzský „Černý blok“, čili Antifa, vyvolal vlnu násilné zkázy, když v Paříži infiltroval do pochodů Žlutých vest a klimatických aktivistů

Evropská Unie, POLITIKA

Skupina asi 1 000 anarchistů z „černého bloku“ v sobotu v Paříži infiltrovala do dvou pochodů, v nichž vyprovokoval střety s policií, které podle AFP vedly k masovému zatýkání.

Tato skupina nejdříve začala pochodovat se Žlutými vestami v jejich protivládním protestu, kdy začala zapalovat uliční barikády a rozbíjet okna.

Pak tito anarchisté infiltrovali klimatický pochod, čímž přiměli nenásilné rodiny, aby z té akce utekly, neboť francouzská pořádková policie nasadila slzný plyn a další prostředky. Nasazeno bylo asi 7 500 příslušníků bezpečnostních sil, aby na těchto akcích zjednali pořádek, a ti 163 lidí pozatýkali. Organizátoři klimatického pochodu naléhali na protestující, aby šli domů, neboť střety začaly být násilné.

https://twitter.com/YourAnonRiots/status/1175473266229596160

Klimatického pochodu se podle nezávislé konzultační firmy Occurence zúčastnilo 15200 lidí, zatímco organizátoři tvrdí, že 50 000 a policie toto číslo určila na 16 000. AFP

Žluté vesty teď už mají 10. měsíc protestů, ač francouzský prezident Emmanuel Macron už udělal řadu ekonomických ústupků se snížením daní a zvýšením minimálních mezd a dalších zaměstnaneckých výhod.

Protesty Žlutých vest trvají 45 týdnů, je z nich 11 mrtvých, 76 zmrzačených, 2500 zraněných, 23 lidí přišlo o oko, 5 přišlo o ruku, tisíce zatčených, žádné reportáže médií mainstreamu.

„Sešli jsme se, jen abychom řekli, o co si říci nemůžeme. Ty protesty nejsou jen proti prezidentovi, je to proti systému,“ řekla jedna z protestující AFP.

Další odsuzovali to, co prohlašovali za přehánění aktivity bezpečnostních sil.

„To je peklo. Není nás ani 100 a policie na nás zaútočí. To je David s Goliášem,“ řekl demonstrant Pierre, který měl červené oči od slzného plynu.

Ty každotýdenní demonstrace po celé Francii v sobotu dosáhly už 45 týdne, takže Macronovi se strunky ovládání státu natolik vymkly, že polevil a umožnil zvýšení mezd o 17 miliard euro a snížil daně pro změnu těm s nízkými příjmy. AFP

Ač ty protesty během léta zeslábly, ještě se uvidí, zda se na podzim znovu nerozhýbou, zvláště když se blížíme jejich prvnímu výročí.

Macron v pátek vyzýval ke „klidu“, k čemuž dodával, že ač je dobře, když se lidé projevují, tak by se neměli vměšovat do legálně povolených protestů a dalších událostí na sobotu naplánovaných.

Vůdce Žlutých vest Jerome Rodrigues sobotní protest prohlásil „za demonstrace nesoucí poselství,“ k čemuž dodal, že „do Paříže se chystá přijet spousta lidí.“

Úřady opět zakázaly protesty na bulváru Champ-Elysees a v dalších oblastech v srdci metropole, kde předtím protestující při předchozích demonstracích vydrancovali a zapálili luxusní obchody a restaurace.

Policie na Champs-Elysees použila slzný plyn a obušky, aby rozptýlila protestující, kteří se pokusili tento zákaz porušit.

Policejní ústředí uvedlo, že někteří z protestujících měli kladiva a kanystry s benzínem.

Ale jedna demonstrantka, která se identifikovala jako Brigitte, řekla: „Zacházeli s námi jako se zločinci.“ – AFP

Použití slzného plynu a omračujících granátů proti klimatickým protestujícím vyvolalo od klimatických aktivistů tvrdé odsouzení, takže takoví jako Greenpeace a francouzská klimatická skupina ANV-COP21 tomu krutému zacházení zlořečili.

by Tyler Durden

Sun, 09/22/2019 – 15:50

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/french-black-bloc-antifa-cause-violent-mayhem-after-infiltrating-yellow-vest-climate

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments