Francouzi vkládají v boji proti islamistickému separatismu nejvíce důvěry do Marine Le Pen

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Spolu s tím, jak francouzská vláda přikročila k boji proti islamistickému separatismu ve francouzské společnosti, tak průzkum ukazuje, že ve věci řešení tohoto problému mají Francouzi nejvíce důvěry v populistickou vůdkyni Marine Le Pen a ne v Macrona.

Ve čtvrtek francouzský parlament jednohlasně přijal zákon, který ze „separatismu“ činí podle francouzského práva trestný čin v rámci snahy prezidenta Emmanuela Macrona o posílení republikánských hodnot ve Francii.

Nový zákon zavede pokutu až 75 000 euro a vězení až pět let pro kohokoliv, kdo by byl nachytán, jak ohrožuje nebo zastrašuje zvoleného funkcionáře nebo kohokoliv ve veřejné službě a pokud je ten přečin spáchán cizím státním příslušníkem lze vydat i zákaz vstupu na francouzské území.

Průzkum vedený Ifop zjistil, že 81 procent Francouzů vidí tento zákon jako důležitý, kdy nejvíce podpory pro tato opatření přišlo od centro-pravicových Republikánů a od Národní obrody (RN) Marine Le Pen, hlásí CNews.

Ač je to vláda prezidenta Macrona, kdo tato zákonná opatření prosazuje, tak podle tohoto průzkumu to není tento francouzský vůdce, kdo má mezi Francouzským lidem nejvíce důvěry, že si s tímto problémem poradí.

Populistická vůdkyně Národní obrody Marine Le Pen požívá důvěru 46 procent lidí, že si poradí s islamistickým separatismem, tedy je před francouzským prezidentem s 43 procenty. Poslední je politický vůdce krajní levice Jean-Luc Melenchon s jen 22 procenty, co mu věří v řešení tohoto problému.

Le Pen je také jediným z vůdců v průzkumu, která vykazuje stejnou míru podpory od těch ve věku do 35 let jako těch nad 35 let.

Výsledky těchto průzkumů přichází jen dny poté, co průzkum odhalil, že Le Pen a Macron jsou těsně vedle sebe v prvním kole prezidentských voleb příští rok, ale jsou také téměř vedle sebe v potenciálním druhém kole hlasování.

THOMAS SAMSON/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

7 Feb 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/02/07/poll-french-have-most-confidence-in-marine-le-pen-to-tackle-islamist-separatism/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments