Francie varuje šéfa Pentagonu, aby nezkoušel zavlékat NATO do vojenské akce proti Íránu

Mezinárodní konflikty, NWO

Americký ministr obrany se pokouší „internacionalizovat“ americkou nevraživost ve vztahu s Íránem přesvědčováním aliance NATO, aby jim pomohla. Francie ale údajně tyto postupy odsoudila a řídká, že aliance by se neměla nechat zatáhnout do války v Zálivu, hlásí RT.com.

Mark Esper tento týden v Bruselu vede schůzky se svými protějšky z NATO ve snaze přetáhnout je ve své harašením zbraněmi plné konfrontaci s Teheránem na stranu Washingtonu.

Esper ve čtvrtek při rozhovoru s reportéry v ústředí NATO konaném po shromáždění za zavřenými dveřmi řekl, že je třeba, aby i ostatní spojenci veřejně Írán odsoudili za „to špatné chování,“ kdy tvrdil, že to pomůže běh událostí vyvést z „válečné stezky“.

Ale vypadá to, že mezi Evropany panuje vůči washingtonskému úsilí vybudovat koalici odporující Íránu velká skepse. Espera během tohoto sezení „varovala Francie, aby alianci NATO nezatahoval do žádné vojenské mise v Zálivu,“ hlásí Reuters. Paříž spolu s ostatními mocenskými těžkými vahami Evropy, jako je Berlín, na USA apelovala, aby „dodržovaly íránskou jadernou dohodu,“ kterou USA před rokem porušily, takže se na to lze dívat jako na bod spuštění následné eskalace.

Šéf Pentagonu spojence vyzýval, aby se zúčastnili námořních hlídek v Perském zálivu. Tyto hlídky by prý měly odstrašit od dalších útoků proti ropným tankerům.

Washington Írán obvinil z používání přichycených bomb k poškození šesti tankerů ve dvou různých incidentech, ale řada evropských zemí vyjádřila pochybnosti, že USA předkládané důkazy jsou pro dokázání jejich stanoviska přesvědčivé. Írán tato obvinění odmítl a poukázal, že tyto incidenty jsou operacemi pod falešnou vlajkou zamýšlenými k eskalaci napětí a k ospravedlnění posilování americké vojenské přítomnosti na Středním východě.

By RT.com 27 June 2019

Starší články k této tématice:

Pompeo v tom má jasno: Bůh seslal Trumpa, aby vpadl do Íránu

„Flotila za miliardu dolarů zničená jedinou raketou“ – íránský klerik hrozí, že Americe potopí letadlovou loď

Trump naštvaný na své poradce se nechce dát přesvědčit, že nastal ten správný čas k útoku na Írán

Írán dosáhl dohody s mocnostmi ohledně svého atomového programu

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/06/france-warns-pentagon-chief-not-to-drag-nato-into-military-action-against-iran/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na