Francie rozpouští islamistickou skupinu, zakladatel žádá o politický azyl v Erdoganově Turecku

MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, Terorismus

Bývalý šéf islamistické neziskovky Barakacity, kterou francouzská vláda rozpustila, požádal v Turecku prezidenta Recep Tayyip Erdogana o politický azyl.

Zakladatel a bývalý šéf teď už nefungující islamistické neziskovky Idriss Sihamedi se uchýlil na Twitter, aby promluvil o následném vládním zákazu.

„Francouzský stát se rozhodl rozpustit organizaci pro humanitární pomoc a lidská práva Barakacity, která funguje pro dva miliony chudých lidí ve 26 zemích. To i přesto, že ani po třech letech vyšetřování nejsou v žalobě žádná reálná obvinění,“ napsal turecky Sihamedi.

Uchýlil se k přímému oslovení prezidenta Erdogana na twitterovém účtu: „Rád bych za svoji neziskovku požádal o politický azyl pro sebe a svůj tým, protože ve Francii už nejsem v bezpečí.“

Francouzský ministr vnitra Gérald Darmanit formální rozpuštění Barakacity oznámil tento týden, kdy konstatoval, že tato skupina „podněcuje nenávist“ a „udržuje vztahy s radikálním islamistickým hnutím.“

Sihamediho v minulosti označovali za Salafistu a francouzská média odhalila, že ho předtím sledovala francouzská agentura domácího zpravodajství Direktorát obecné domácí bezpečnosti (DGSI).

Tuto neziskovku rovněž v roce 2013 obviňovali z divných finančních praktik, kdy vybrala asi 3 miliony €, ale tvrdili, že mají „zisk“ necelé 2 miliony €.

Zákaz této skupiny je jen jedním z kroků prezidenta vlády Emmanuela Macron od stětí učitele Samuela Patyho.

Vládou byla po tomto útoku uzavřena také mešita, která sdílela video útočící na Patyho. Tento týden uzavření mešity Patin na příštích šest měsíců soud potvrdil.

Sihamediho požadavek na prezidenta Erdogana není nejspíš náhoda, jelikož Erdogan prezidenta Macrona nazval duševně poškozeným kvůli jeho politice razií na islamistické skupiny a napětí mezi oběma zeměmi zůstává vysoké.

CHRIS TOMLINSON

30 Oct 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/10/30/fmr-head-dissolved-french-islamist-ngo-asks-turkey-asylum/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments