Francie generály za jejich dopis Macronovi potrestá

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

„Armáda tu není proto, aby vedla kampaň, ale aby bránila Francii a chránila Francouze,“ říká ministryně obrany.

Francie má v úmyslu tu skupinu vysloužilých generálů a důstojníků, kteří v otevřeném dopise vyzvali prezidenta Emmanuela Macrona a vládu, aby bránila národ „před islamismem a předměstskými hordami.“ V textu zveřejněném týdeníkem Valeurs Actuelles signatáři rovněž varovali před občanskou válkou a rozvratem Francie.

Avšak podle ministryně obrany Flonce Parly je tato výzva „nepřijatelná“ a „bude mít samozřejmě důsledky.“

„Armáda tu není proto, aby vedla kampaň, ale aby bránila Francii a chránila Francouze,“ řekla tato ministryně s dodatkem, že na ně připravuje sankce.

Podle francouzských zákonů mohou penzionovaní vojáci přijít o své hodnosti a penze, pokud poruší pravidla.

Co se týče příslušníků armády v aktivní službě, ti mohou být postaveni před vojenský soud, kde jim hrozí až pět let vězení. Tento dopis podepsalo 24 vysloužilých generálů a stovky dalších důstojníků různých hodností.

Vůdkyně Národní obrody (RN) Marine Le Pen tuto výzvu uvítala.

Uvedla, že autoři poukázali, že situace země je znepokojivá a že v určitých oblastech převažuje anarchie. Podle ní by se prezident Macron měl sám ptát, co ty generály vedlo k tomu, aby se takto vyjádřili. Na druhou stranu radiálně levicový politik Jean-Juc Mélenchon tento dopis označil za „výzvu k povstání.“ Ten na vládu naléhal, aby signatáře v aktivní službě vyloučila z armády.

Náhledový obrázek: Francouzská ministryně Florence Parly se rozhlíží při návštěvě Telerand, francouzské konstrukční kanceláře a výrobce poskytujícího civilní a vojenská řešení aeronautických a námořních komunikačních systémů, úterý 30. března 2021 v Anglet v jihozápadní Francii. (Nicolas Mollo, Pool via AP)

April 30, 2021

editor:REMIX NEWS

author:NEK, PRÁVO

via:NOVINKY.CZ

Zdroj: https://rmx.news/article/article/france-to-punish-generals-for-their-letter-to-macron

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 rok před

Francouzská ministryně obrany Flonce Parly projevuje snahy velmi podobné snahám Erdogana, který též kriminalizuje odlišné názory. Francouzská ministryně obrany se jasně vyprofilovala jako úhlavní nepřítelkyně demokracie. Ministryně svými reakcemi připomínajícími potrefené husí kejhání nechtěně přiznává, že pravda je na straně francouzských generálů, kteří upozorňují na aktuální nebezpečí pro Francii.

svamal
1 rok před

V tom hlavním má pravdu, když prohlásila že armáda je tu proto, aby bránila Francii a chránila Francouze. Já dodávám že i před ní, když škodí zemi!