Francie bude hrdinně intervenovat na záchranu bojovníků ISIS s francouzským občanstvím, které chce Irák popravit

MULTIKULTURALISMUS, Terorismus

Francouzská ministryně spravedlnosti oznámila, že vláda bude intervenovat, pokud by snad byli francouzští členové Islámského státu v Iráku za své aktivity odsouzeni k trestu smrti.

V Iráku se chystá proces s třinácti francouzskými bojovníky Islámského státu, které chytli v Sýrii, a podle iráckého práva je pro každého chyceného při poskytování materiální pomoci Islámskému státu nebo jiným extremistickým organizacím trestem smrt, hlásí Le Parisien.

Ministryně spravedlnosti Nicole Belloubet řekla, že Francie Iráčanům dovolí, aby odsuzovali cizí bojovníky, ale trvá na tom, aby se stanovila hranice, která jim nedovolí používat trest smrti.

„Jsou to dospělí Francouzi, kteří vědomě odešli na bojiště, takže není nic nelogického na tom, že odpovídají ze své činy, které spáchali,“ řekla Belloubet.

„My na jednu stranu zajistíme, aby bylo zajištěno právo na obhajobu, a na druhou stranu to, že Francouzům náleží konzulární ochrana. My tudíž zajistíme dodržení minimálního respektu k právu na spravedlivý soud,“ dodala.

Nadcházející procesy jsou jen posledními s cizími bojovníky z Evropy. Loni odsoudily irácké soudy Francouzku Melinu Boughedir k doživotnímu vězení za členství v Islámském státu.

Během procesu si advokáti této 27 leté obviněné stěžovali, že francouzská vláda proaktivně pracovala, aby jí a dalším džihádistům zabránila v návratu do Francie.

Tento měsíc úřady odhalily, že Francie se nejspíš dočká návratu stovek vracejících se členů islámského státu, kdy státní služby odhadují, že se budou muset postarat až o 300 mužů, 300 žen a 500 dětí čekajících na repatriaci.

Také Němcka Linda Wenzel byla iráckými úřady postavena před soud za vstup do Islámského státu a odsoudili ji k šesti rokům vězení za různá obvinění včetně ilegálního vstupu do země a za vstup do teroristické skupiny.

28 Feb 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/02/28/france-intervene-isis-fighter-citizens-sentenced-death-iraq/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments