Fotbalový klub vyšetřuje, proč hráči před zápasem nepadli na kolena před černými životy

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Předseda waleského fotbalového klubu zahajuje vyšetřování, proč hráči před zápasem nepadli na kolena před hnutím – Na černých životech záleží (BLM).

Předseda Asociace fotbalových klubů kraje Newport Gavin Foxall, který je bílý, byl na BBC Radio Wales smažen bývalým profesionálním fotbalovým hráčem Nathanem Blakem, který je černý, za pochybení projevit v anglické fotbalové lize dva zápasy před Tranmere Rovers řádnou podmaněnost před hnutím – Na černých životech záleží.

„Dovolte mi, abych řekl, to je Newport, tam je nejspíš největší černošská populace ve Velké Británii,“ sekýroval ho Blake.

„Máte tu fanoušky, kteří jsou černí, bílí, Asiaté. Copak vůči těmto lidem necítíte odpovědnost a závazek?“ dožadoval se ve zjevném pocitu, že je povinností předsedy klubu zajistit, aby se všichni hráči zúčastnili tohoto údajně dobrovolného gesta.

„Rasismus ve společnosti nemá místo, natožpak ve fotbale, a jakožto fotbalových klub za tím plně stojíme,“ odpověděl Foxall.

„Nevím, proč k tomu dnes nedošlo. Jak říkám, je to protokol, který podněcuje rozhodčí mezi oběma kapitány.

„Zbytek ujistil, že tento klub je plně za touto kampaní a chceme podle toho žít a potřebujeme podle toho žít,“ zaříkal se Foxall.

Foxall vysvětlil, že chápe, proč je rituál pokleknutí, který teď už měsíce probíhá před mnoha profesionálními fotbalovými zápasy, nyní už typický a je to „něco, co podněcuje před zápasem rozhodčí. Odsouhlasí to oba kapitáni.“

„Já nevím, proč k tomu dnes nedošlo a jako klub to probereme a budeme o tom diskutovat a uvidíme, proč se to nestalo.“

„Ale říkám, že včera (v pátek) jsme v klubu podpořili kampaň – Dej rasismu červenou kartu – a uvidíte to i na našich tričkách – my tu kampaň dnes a kdykoliv podporujeme,“ dodal submisivně.

Podle směrnic Anglické fotbalové ligy (EFL) je přinejmenším na papíře, „rozhodnutí na každém hráči nebo na hráčích, zda chtějí padnout na kolena.“

V britském fotbalu je jen málo případů hráčů, kteří plavou proti proudu, ač v jiných vrcholných sportech se pár takových, co se to opovážili, našlo. Např. v Austrálii narozená hvězda anglického ragbyového tým Billy Vunipola „na kolena padnout“ odmítl, kdy řekl, že toto hnutí není „v souladu s tím, v co věřím.“

„Pálí kostely a Bible. To já nemohu podpořit,“ vysvětloval.

„Ačkoliv jsem sám barevný, jsem myslím pořád hlavně člověkem Ježíšovým.“

MIGUEL RIOPA/AFP via Getty Images

JACK MONTGOMERY

21 Oct 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/10/21/football-club-investigate-why-players-did-not-kneel-blm-before-game/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments