Finsko teď vede vláda mileniánek do 35 let, kabinet s ženskou většinou

Evropská Unie, POLITIKA

Nová finská levicová koaliční vláda byla jmenována jako kabinet s ženskou většinou, v níž je dvanáct ministryň a sedm ministrů.

Tato nová vláda skládající se z pěti stran, kdy všech pět vedou ženy a kromě jedné jsou všechny z generace mileniánců, byla jmenována v úterý a povede ji levicová vůdkyně Sociálních demokratů Sanna Marin, hlásí Reuters.

Všechny ty vůdkyně pěti stran, které tvoří vládní koalice, jsou teď ministryněmi, kdy nová vůdkyně Centristické strany Katri Kumuni se stává ministryní financí, zatímco vůdkyně Zelených, Levicové aliance a strany Švédského lidu zůstávají na stejných ministerských pozicích, které měly už v předchozí vládě.

Paní Kulmuni, nová 32letá vůdkyně Centristické strany, je známá jako bojovnice za zelené záležitosti jako je klimatická změna, co tlačí politiku dohnat podniky, aby dosáhly uhlíkově neutrálního Finska do roku 2035.

Mezitím 34letá ministryně vnitra a vůdkyně strany Zelených Maria Ohisalo už v minulosti říkala, že ona a její strana podporuje dekriminalizaci používání ilegálních narkotik, což je krok, který podporoval i bývalý ministerský předseda Antti Rinne.

Také finská ministryně školství, 32letá Le Andersson, co vede Levicovou alianci, podporuje dekriminalizaci konopí a je, jak o sobě sama říká, Marxistkou, která už v roce 2014 prohlašovala, že „rozumí“ útokům bojovníků za práva zvířat na kožešinové farmy, i když útoky byly ilegální, a prohlašuje, že vede „boj za veganismus.“

Poslední mileniánkou mezi stranickými vůdkyněmi je 34letá ministerská předsedkyně Sanna Marin samotná, která se prohlašuje za levičačku a své stranické kolegy oslovuje jako „soudruhy“.

Zatím nejmladší ministerská předsedkyně Finska a v současnosti nejmladší vůdce strany na světě byla vychována svojí a matkou a lesbickou partnerkou své matky, neboť její biologičtí rodiče se rozešli, když byla dítě, a svého času prohlásila, že je z „duhové rodiny.“

Od ministerské předsedkyně Marin, která je známá i uvnitř své sociálně demokratické strany, jako ta na krajní levici, se očekává a čeká to i finský vysílač Yle, že vytyčí ještě daleko levicovější politický kurz než její předchůdce.

Marin čeká její první boj jako finskou vůdkyni příští týden, kdy se očekává hlasování o důvěře nové vládě, které má ve finském parlamentu proběhnout v úterý.

Ač Marin tento týden snadno vyhrála hlasování o svém potvrzení jako šéfové vlády 99 ku 70, tak při hlasování nebylo přítomných celkem 30 poslanců.

JUSSI NUKARI/Lehtikuva/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

10 Dec 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/12/10/finland-is-now-led-by-a-government-of-under-35-millenial-women-has-majority-female-cabinet/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments