Finská pokroková vláda mileniánských feministek pomůže Řecku vysláním pohraničníků, kteří migrantům pomohou s nárokováním azylu

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Finská, milieniánskými feministkami vedená vláda je v ohrožení hlasováním o nedůvěře poté, co slíbila, že na řecké hranice vyšle personál, který bude migrantům pomáhat v uplatňování nároku na azyl.

34letá politička Maria Ohisalo ze Zelené ligy, která slouží jako ministryně vnitra pod 34letou vůdkyní Sociálně demokratické strany Sannou Marin jakožto premiérkou v levicové vládní koalici rudozelených socanů, prohlásila, že Finsko bude postupovat podle společné linie Evropské unie o „zamítnutí tureckých pokusů zneužívat lidi jako politickou páku,“ ale zároveň řekla, že rozhodnutí řecké vlády suspendovat žádosti o azyl bylo „špatné“.

Řekové se potýkají s ohromným nátlakem na své pevninské hranici s Tureckem, kde se hromadí tisíce migrantů, když jim dovoz zajišťují turecké úřady.

Migranti proti řeckým pohraničníkům už řadu dnů používají násilných metod, často i pod krycí palbou slzným plynem na řecké linie ze strany tureckého personálu, ač Turci tvrdí, že jde jen o obranné reakce na řeckou palbu slzného plynu na ně.

Ale i přesto, že tato pokroková vláda postupuje v souladu s linií podle oficiálního mandátu EU na podporu řecké vlády a se závazkem o „poslání čtyř pohraničních jednotek, aby se zúčastnily operace rychlé pohraniční intervence“ na řecké hranici, tak podle veřejného vysílače Yle finská vláda rovněž zlořečí rozhodnutí řecké vlády o suspendování žádostí o azyl a naznačuje, že finský personál bude v terénu „zkoušet Řecku pomáhat“ s přijímáním žadatelů o azyl.

„Postoj finské vlády je v tomto jasný. I když zabezpečujeme svoje hranice, jsme vázáni mezinárodními závazky. K mezinárodním závazkům patří dodržování práva na žádost o azyl. A to je jedna z oblastí, v níž se pokusíme Řecku pomoci,“ řekla Maria Ohisalo.

Také personál z pokrokového Dánska operující v Řeckých vodách spolu s Frontexem, tj. Evropskou agenturou pohraniční a pobřežní stráže, se chvástá, jak pokrokově neuposlechli rozkazy řeckých nadřízených velitelů, aby ilegální migranty vplouvající po moři do řeckých teritoriálních vod obraceli zpět, a místo toho je řádně dovezli na řecký ostrov Kos.

Strana Finů – bývalí Praví Finové – vyzývá k hlasování o nedůvěře této levicové vládě kvůli jejímu odporujícímu postoji v této pohraniční krizi, což dále ještě komplikuje ministryně financí Katri Kulmumni, 32.

Kulummni, která zastupuje ministerskou předsedkyni, jež odletěla do New Yorku, aby se zúčastnila Spojenými národy organizované oslavy Mezinárodního dne žen, prohlásila: „Podporujeme Řecko při zajištění jeho vnější hranice. S tím je však provázána i skutečnost, že se musí dodržovat také mezinárodní právo a lidská práva.“

Strana Finů to považuje za mlžení vládního postoje, jako že podporuje řecké úsilí o udržení své hranice, přičemž zároveň trvá na údajném závazku přijmout ty lidi, co o sobě prohlašují, že jsou žadateli o azyl, což jsou dva vzájemně neslučitelné postoje.

Finsko za svou stranu trvá na tom, že nebude vracet žádné migranty, kteří přejdou jeho vlastní hranici.

VESA MOILANEN/Lehtikuva/AFP via Getty Images

JACK MONTGOMERY

7 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/07/finlands-millennial-feminist-govt-helping-greece-by-sending-border-guards-help-migrants-claim-asylum/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments