FILM: John Stossel – Musí se o všechno starat stát?

Nezařazené

John Stossel je investigativní novinář, liberární publicista a bývalý moderátor show 20/20 vysílané televizní stanicí ABC News. Za svoji práci získal mnohá ocenění a vyznamenání, mimo jiné například devatenáct prestižních ocenění Emmy. Stossel také napsal dvě knihy, a to „Dejte mi pokoj“ a „Mýty, lži a naprosté hlouposti“.
Následující pořad „Existuje něco, co nemůže vláda dělat?“ (v originále Is There Anything Goverment Can’t Do?) se dá směle zařadit mezi videa, které by měl každý člověk, který se jenom trochu zajíma o politiku nebo ekonomii vidět.

Vlády své občany většinou víc a víc svazují a omezují. Ale nebylo tomu tak vždy. Politici nahrazují úsudek jednotlivců svým úsudkem. Odkud toto právo získali? Zvolili jsme si je, aby to dělali. Je to demokracie?

Pokud věříte v takto přebujelou demokracii, mohl byste demokraticky rozhodovat o účesech, o kravatách, a vůbec o všem – i o svatbách. Zakladatelé amerického státního systému byli přesvědčeni, že vláda by měla být omezena. Měla by být omezena pouze na ochranu našich práv.
Toto je první ze série pěti zajímavých krátkých seriálů, které budeme od Johna Stossla publikovat.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost videí, server poskytovatele dotsub.com je doufáme pouze dočasně nefunkční.  Doporučujeme Vám jiný seriál od Johna Stossla: Jánabráchizmus

poznámky k filmu:

  • Den daňové svobody začal v České republice tento rok 16. června a každý rok se posouvá dopředu. Na stát tedy pracujeme celých 168 dní v roce na rozdíl od občanů USA, kteří ho slaví už na 9. dubna a ještě si stěžují!
  • Daňová reforma podle Svobodných

kam dál:

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
277 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments