Facebook oznamuje projekt za 100 000 $ k detekci „nenávistných memů“

Cenzura a informační manipulace, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

Když nemáte na to, abyste je porazili, tak je prostě smažte.

Facebook oznámil zahájení soutěže „Hrozba nenávistných memů“, během níž budou výzkumníci soutěžit o cenu 100 000 $ při vývoji umělé inteligence, která úspěšně detekuje „nenávistné memy.“

Společnost vytvořila 10 000 „nenávistných“ zákaznicky upravených memů jako datovou sadu pro tuto soutěž.

„Aby se z umělé inteligence (AI) stal účinnější nástroj k detekci nenávistné mluvy, musí holisticky porozumět obsahu způsobu, jak ji lidé dělají,“ píše Facebook. „Díváme-li se na mem, tak např. nepřemýšlíme o slovech a fotografii vzájemně nezávisle; chápeme kombinovaný společný význam. To je však pro stroje nesmírně obtížené, protože to znamená, nemohou pouze analyzovat text a obrázek odděleně. Musí tyto různé modality zkombinovat a porozumět, jak se významy mění, když se prezentují spolu.“

Soutěž o nenávistné memy přichází vzápětí po oznámení Facebooku o jeho novém „výboru dohledu nad obsahem,“ tj. radě cenzorů, k níž bude patřit proti-Trumpovská levicová aktivistka Pamela Karlan a příznivkyně Muslimského bratrstva Tawakkol Karman.

To není poprvé, kdy Facebook vyhlásil válku memům.

Loni společnost „oznámila nasazení ohromného systému učících se strojů jménem Rosetta, který používá k automatické a proaktivní identifikaci „nevhodného nebo škodlivého obsahu“ v obrázcích na sociální síti,“ hlásila Fox News.

Jinými slovy, Facebook vyvinul AI, která řekne, jestli je mem urážlivý, ale zjevně není moc dobrá, jelikož teď oznamují tuto novou soutěž.

Tento mamut sociálních sítí rovněž postavil nástroj, který sleduje šíření memů, které vyobrazují Marka Zuckerberga jako mimozemšťana.

Loni také Facebookem vlastněný Instagram oznámil, že začne s „kontrolou faktů“ a s odstraňováním memů.

Mamuti ze Silicon Valley pod dominancí levičáků se zoufale snaží omezit virálně se šířící memy, protože je tu jeden z podstaty pravdivý stereotyp – levičáci udělat mem nejsou schopni.

Studie provedená výzkumníky University College London zjistila, že ty nejefektivnější memy mají obvykle původ na dvou místech  – the subreddit r/the_donald – tj. na fórech věnujících se posílení prezidenta Donalda Trumpa a na politicky nekorektním fóru průzkumů 4chan’s.

VICE píše, že studie uznává, že „nejúčinněji se šířící“ memy mají původ na r/the_donald a na /pol.

Paul Joseph Watson
PrisonPlanet.com
May 14, 2020

Zdroj: https://www.prisonplanet.com/facebook-announces-100000-project-to-detect-hateful-memes.html

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Já veterán
2 let před

Eslivá by nebylo lepší, smáznout celou tu “ksicht knížku” 🙂 a nejen tu 🙂