Facebook označuje konzervativní názory za nebezpečnou ideologii, která vede k radikalizaci uživatelů

TECHNOLOGIE

Minulý týden se facebook vymezil proti několika významným osobnostem, které šířily pravicové politické názory, tím, že kompletně smazal jejich účty. Definitivně tak na této platformě ukončil svobodu slova.

Otázkou je, zda díky obrovskému dosahu a počtu uživatelů, kterými Facebook jednoznačně poráží mainstreamová média, neporušuje Listinu základních práv a svobod ohledně svobody projevu.

A pokud tedy je  v České republice legální tímto způsobem ovlivňovat veřejné mínění, měla by být okamžitě zrušena Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která má dohlížet na objektivitu médií.

Nekompromisní a nespravedlivé cenzorování nepohodlné pravdy a až nápadná podpora určitého politického směru nejednomu uživateli připomíná nacistické způsoby umlčování:

Milan Štěpánek : „To je fakt virtuální obdoba nacistického Německa. Lidi kolem mě mizí. U někoho to zjistím až po několika dnech. Beze slova, bez famfár ho naloží do digitálního transportu. Občas o něm sice ještě slyšíme, ale stejně ho proženou digitálním komínem jen proto, že říkal něco, co se nesmí. Někteří z nás dokonce přikyvují a tvrdí, že si to zasloužil. Třetí světová válka se odehrává na síti.“

 

Jednou ze smazaných osobností, kteří pravidelně komentovali média a politiku byl například Paul Joseph Watson, jehož stránka měla na facebooku  miliony followerů.

Paul Joseph Watson pravidelně upozorňoval na absurdní činy levicových aktivistů, politiků a neziskových organizací. Velmi známé je například Watsonovo sarkastické video o mladé Švédce, která přímo v letadle zamezila deportaci žadatele o azyl. Celou akci natáčela na mobil a následně ho odvysílala všechna mainstreamová média, jako hrdinský čin. Později se ale ukázalo, že deportovaný Afghánec, by násilník a tyran s několika zápisy v trestním rejstříku.

https://www.youtube.com/watch?v=EXkqZnq4z-I

 

Podle CNN vedení společnosti Facebook plošným odstraňováním vlivných influencerů, údajně reaguje na nátlak amerického kongresu, který apeluje na nebezpečí této sociální sítě, tentokrát šířením škodlivých a nenávistných ideologií.

 

Milo Yannopoulos – žid, šířící antisemitismus?!

Jedním z dalších smazaných politických komentátorů je Milo Yannopoulos, homosexuální žid, který často zcela otevřeně  hvoří o tom, že miluje černochy a prezentuje to také na sociálních sítích. Stejně byl ale označen za šiřitele nebezpečné ideologie, která podněcuje k radikalizaci uživatelů.

Podle zahraničních serverů byl Milo smazán, kvůli šíření rasismu, krajně pravicových názorů a dokonce antisemitismu.

Je až kuriozní pozorovat vážné tváře redaktorů na CNN, jak mluví o nutnosti cenzury.

 

Bezdůvodné banování a mazání profilů ještě nedavno facebook vysvětloval, jako boj proti rasismu, utlačování menšin a celkově proti šíření nenávisti. Společnost si ale není schopna i přes miliardové příjmy zaplatit dostatečný počet kvalifikovaných cenzorů, kteří by porozuměli všem postovaným textům.  Na cenzuru si najímají externí firmy, ideálně ty nejlevnější,  z rozvojových zemí. Dle dokumentu „Čističi“  jedna z nějvětších cenzorských centrál sídlí v Manile na Filipínách. A tak se mnohdy stane, že dostane stopku absolutně „nevinný“ uživatel, který například pouze kritizuje rasové urážky, jeho text ale obsahuje klíčová slova, které levné pracovní síly, omezené jazykovou bariérou vyhodnotí, jako závadné.

Facebook je bezkonkurenčně největší komunikační platformou na světe. Denně se na něj, dle březnové statistiky přihlásí 1,56 miliardy lidí. Společnost také podává pravidelný report  Evropské komisi o cenzurování svých uživatelů.

Ještě stále si někdo myslí, že je to soukromá firma, která nepodléhá žádným pravidlům?

Jordanka Jirásková

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Joe
8 měsíců před

Musíte používat jako záložní služby, které podporují svobodu projevu, jako Parler, Bitchute, Minds, Gab atd, a převádět vaše publikum tam. Ukažte marxistickým sítím prostředníček.