Evropští vůdci vybičovávají démonizaci neočkovaných, injekce ale přenosy nezastavují

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

S tím, jak čím dál více Američanů a Evropanů propadá pochybám o věrohodnosti reakcí svých vlád na omikron, tak se řada evropských vůdců uchyluje ke zvláště drsným prohlášením, jimiž riskují, že si více odcizí veřejnost, než nakolik se snaží démonizovat ty, kdo si odmítají vakcíny vzít.

Už jsme psali o tom, jak francouzský prezident Emmanuel Macron „anti-vakcinače“ odsuzoval jako „ne-občany“, přičemž se zaříkal, že je bude „šikanovat“. On ale není sám, což vyvolává otázku: vypouští vůdci nového bubáka, neboť ty vakcíny chtějí vnucovat stále zoufaleji, i když vlna omikronu spíše ukazuje, jak je ta vakcína k ničemu? Jen se zeptejte těch celebrit napíchaných posilujícími dávkami, které mají ale pozitivní testy nebo s COVIDEM skončily v nemocnici.

Macron

Britský premiér Boris Johnson obavy z toho zavrhl jako „nesmysl“.

Německý kancléř Olaf Scholz, který prosazuje povinné injekce, označil hnutí proti očkování za „maličkou menšinu bezohledných extremistů“.

Obrázek: Vzestup Omikronu

Nových případů s koronavirem (7denní čísla na 100 000 obyvatel)

Zdroj: Bloomberg

S tím, jak je 70% evropského obyvatelstva vakcinováno, tak se politici zjevně cítí být osměleni, aby na ty, co to brzdí, zaútočili. Ale i přestože Macron své řeči vystupňoval, tak v sobotu pochodovaly tisíce lidí, včetně těch tisíců, kteří se shromažďovali po celé Francii k protestům proti restrikcím pro nevakcinované, aby mávali transparenty zostouzejícími Macronovy neurvalé řeči a poslední snahy jeho vlády.

Francouzská opatření zakazují nevakcinovaným restaurace a bary i přes skutečnost, že většina nakažených lidí to chytila od těch už vakcinovaných a důkazy poukazují, že ty vakcíny šíření skoro vůbec nebrání.

A Francie není samotná. V sousední Itálii zavedli ty injekce povinně pro lidi nad 50, ale ta pokuta 100 € za neposlušnost se úmyslně drží nízká.

Poté, co se Rakousko stalo jedním z prvních evropských států, co na podzim zavedly lockdown, tak teď, když počty případů pořád rostou, zakazuje nevakcinovaným vstup do většiny prostor veřejného života.

Někdo by možná i největší ekonomice Evropy Německu mohl říci, že se nachází v tom, co někteří oficiální činitelé popisovali jako „lockdown nevakcinovaných“ s přísným omezením pro přístup do divadel a k jiným volnočasovým aktivitám.

„Každý, kdo není imunizován, se ohrožuje,“ řekl Scholz.

Ale i kdyby to byla pravda, mohli bychom skutečně říci, že ohrožují vakcinované?

BY TYLER DURDEN

MONDAY, JAN 10, 2022 – 04:15 AM

Zdroj: https://www.zerohedge.com/covid-19/european-leaders-double-down-demonizing-unvaxxd-jabs-fail-stop-transmission

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments