Evropský parlament připravuje rezolucí vyhlašující celou EU za zónu svobody pro LGBTIQ

LGBTQI, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Tato rezoluce je zjevně pokusem uvalit sankce na země jako Maďarsko a Polsko

I několik polských europoslanců za opozici vyjádřilo svoji podporu pro rezoluci Evropského parlamentu, která by uvalila sankce na členské státy, které údajně porušují základní práva lidí LGBT.

Tento dokument navrhuje krok, při němž se celá Evropská unie vyhlásí za zónu svobody pro LGBTIQ. Připravena byla europoslanci z Evropské lidové strany včetně jednoho polského, socialisty, z Obnovy Evropy, od Zelených a z Levice.

„Boj s nerovnosti v EU je naší sdílenou odpovědností vyžadující společné úsilí a akce na všech úrovních veřejné správy,“ praví se v rezoluci.

Dokument Evropskou komisi vyzývá, aby neváhala využít všech dostupných prostředků, aby v EU zabránila porušování základních práv lidí LGBTIQ. K těmto prostředkům by mělo patřit i použití Článku 7 Smlouvy o Evropské unii, řízení pro porušování, rámec ochrany vlády zákona a nedávno přijaté předpisy o ochraně rozpočtu EU v případě obecných nedostatků ohledně vlády zákona v členských státech.

Dokument rovněž obsahuje body, které mluví přímo o Polsku.

Podle nich je „přijímání usnesení o oproštění od tzv. LGBT ideologie nebo ‚Regionální charta rodinných práv‘ součástí širšího kontextu zvýšené diskriminace a útoků proti LGBTIQ komunitě v Polsku.“

Dokument tvrdí, že dochází k nárůstu nenávistné mluvy vůči LGBTIQ osobám ze strany polských úřadů a volených činitelů včetně prezidenta Andrzeje Dudy. Rovněž tvrdí, že obhájci práv LGBTIQ jsou zatýkáni a pochody hrdosti LGBT jsou napadány a zakazovány.

Dokument uvádí Agenturu základních práv EU, která v květnu 2020 vydala zprávu, která si dělá starosti z rostoucí netolerance vůči LGBT osobám v Polsku a z násilností vůči nim.

Rezoluce tvrdí, že to „ukazuje jasnou korelaci mezi vládou, která vůči LGBTIQ projevuje fobii, a vystupňovanou diskriminací a násilnostmi vůči lidem LGBTIQ.“

Poslanec za Právo a spravedlnost (PiS) Arkadiusz Mularczyk řekl, že „účelem této rezoluce je zasadit úder mezinárodní image Polska a snížení jeho hodnocení a prestiže.“

„Dělá se to pomocí vytváření fake news. Někteří aktivisté to dělají nepřetržitě a je to směrováno na ty správné cílové politiky. Existují určití politici, kteří dezinformacím podléhají,“ řekl a uvedl, že záležitost tzv. „zón oproštěných od LGBT“ v Polsku byla zcela vyfabrikována aktivistou za LGBT Bartem Staszewskim, který rozvěšoval cedulky ‚zóna oproštěná od LGBT‘, které si sám dělal pod jmény měst, které přijaly zákon na ochranu rodinných práv.

Dokument nenese žádné zmínky o agresivních činech vůči příznivcům za život, o poškozování a podpalování kostelů a památníků a o LGBT protestech, během nichž byli napadáni policisté.

March 05, 2021

editor:GRZEGORZ ADAMCZYK

author:TVP INFO

via:TVP.INFO

Zdroj: https://rmx.news/article/article/european-parliament-prepares-resolution-declaring-entire-eu-as-lgbtiq-freedom-zone

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments