Evropská unie. Vítejte v reálném fašismu počátků třetího tisíciletí

Nezařazené

Jednou Evropa procitne a zase se budou přepisovat učebnice. U EU budou informace o fašistických praktikách, omezujících svobodu jednotlivců a ničících suverénní státní zřízení, naprostou samozřejmostí.

Do konce tohoto roku plánuje Brusel založit Evropskou ratingovou agenturu, protože ty současné se politikům zdají být neobjektivní. Jejich hodnocení prý může z velké části za současnou finanční a hospodářskou krizi v Unii. Jakoby zapomněli na fakt, že každému hodnocení agentur předchází výsledky jejich vlastního politického hospodaření, které jsou žalostné. Nepochybuji o tom, že Evropská ratingová agentura splní svůj účel, pro který je zakládána. Stane se výkladní skříní a hlásnou troubou nové Potěmkinovy vesnice. Dnes zároveň, v reakci na vývoj hlasování o eurovalu na Slovensku, vyzval prezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet ke změně smlouvy o EU, která by zajistila, aby jeden členský stát prý nemohl ovlivnit zbytek Unie. „Z mého pohledu je nezbytné změnit tuto smlouvu, aby se zabránilo jednotlivým členským státům sejít z cesty a vytvářet problémy všem ostatním,“ řekl Trichet v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Europe 1. Kancléřka Merkelová s jeho pohledem na věc souhlasí.

Podle vyjádření Tricheta už ECB „dosáhla hranice toho, co může udělat pro podporu finančních trhů, a další boj s dluhovou krizí je nyní na vládách“. Jinými slovy ECB, která již dlouhou dobu zcela bezprecedentně nedodržuje vlastní pravidla hry a vybočuje z toho, co je jejím posláním a kvůli čemu byla založena, když začala skupovat státní dluhopisy problémových států, prostě docházejí peníze. Představitelé vlád to vědí a vytvořili euroval, o kterém při předložení k ratifikaci v národních členských státech tvrdily, že bude stačit. Uplynul jediný den od souhlasu Slovenska, a když už měli politici v Bruselu volnou ruku v dalším rozhodování bez potřeby schvalovat cokoli dál, oznámili jen tak mezi řečí, že předpoklad byl podhodnocený (no prostě se zase sekli a tradičně do mínusu). Aby se prý „vyřešily“ všechny problémy, nebude plánovaná výše stačit. Britský Financial Times byl konkrétnější – půjde až o 3 bilióny eur…

Fašismu je vlastní fyzické násilí jen z malé části. To hlavní na něm je něco zcela jiného. Je postaven na principech takového zřízení, které ekonomicky, nařízeními, regulacemi a policejně řídí celou společnost. To jsou jeho hlavní nástroje a Evropská unie je naplňuje měrou vrchovatou. Slova Tricheta o tom, že je nutné zabránit jednotlivým členským státům „sejít z cesty“, aby jejich postoje a hlasování národních parlamentů nemohly ovlivnit nic z toho, co si v Bruselu naplánovali, jsou jako z učebnice fašismu. Mimochodem, fašisté (ale i jiné režimy, které neměly přirozený respekt kvůli tomu, co jejich představitelé předváděli) měli v dobách minulých své znaky také na každém rohu. Evropská komise podle propočtů analytika Open Europe Pietera Cleppe utratí dvě a půl miliardy eur ročně na reklamu EU. To je víc, než roční marketingový rozpočet Coca Coly…

Až se Evropa probere a budou se zase jednou přepisovat učebnice stejně, jako tomu bylo po období komunismu, bude u Evropské unie informace o fašistických praktikách, omezujících svobodu jednotlivců, o špehování občanů a ničení suverénních státních zřízení, naprostou samozřejmostí. Fašismus opravdu neskončil, fašismus žije. Nikoli však v hlavách lidí různých skupin, které politická korektnost označuje za rasisty a xenofoby. Fašismus je průvodním znakem řízení současné Evropské unie.

František Matějka je člen Strany svobodných občanů vyšlo na blog.idnes.cz

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments