Evropská unie: Po žárovkách zakážeme i grafické karty

Nezařazené

Pokud jste nad zákazem žárovek jen mávli rukou, bude vám možná méně lhostejné, že nové nařízení Evropské unie může uměle omezit výkon grafických karet, případně některé zcela stáhnout z trhu…

„Zrušili jsme veřejné domy, zrušíme i veřejné chodníky!“
– „To nemůžete srovnávat, to je rozdíl.“
„Já v tom žádný rozdíl nevidím, bordel jako bordel.“

I když jsme článek uvedli citací ze známé scény Šimka a Krampola, sám o sobě příliš vtipný nebude. Evropská unie totiž nehodlá zůstat jen u žárovek. Zřejmě potřebuje vykázat nějakou činnost, aby lidem nedošlo, že ze svých daní platí hromadu nepotřebných úředníků. Nějakým způsobem se zkrátka k pánům v Bruselu doneslo, že v počítačích je jakási grafická karta, jejímuž účelu zcela nerozumějí, ale po stránce regulací je to pole neorané, a tak se do něj před zimou pustili.

Můžete namítat, že by nějaké limity pro spotřebu existovat mohly, vždyť oba hlavní výrobci překonali s duálními modely 300 wattů jako nic. Jenže to asi ještě nevíte, jak EU svůj koncept postavila a jaké limity má nastavené. Pro začátek můžeme říct tolik, že více než polovina letošních 28nm modelů by musela být stažena z trhu a ty budoucí, aby požadavky splnily, by musely mít horší poměr spotřeba / výkon než současné.

Zbytek článku zde

Kam dál:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments