Evropská komise chce v posledním projektu bojovat s „nenávistnou mluvou“

Cenzura a informační manipulace, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

Prominentní politici z Jednotných práv varují, že nejnovější iniciativa Evropské komise je směřováním k ideologické cenzuře.

Oznámení Evropské komise o boji proti „nenávistné mluvě“ je zamýšleno jako obrany těch, kteří jsou „perzekuováni kvůli rase, náboženství, genderu nebo sexualitě.“ Evropská komise chce do konce roku 2021 navrhnout seznam nenávistných zločinů a někteří politici už teď upozorňují na skrytou agendu v tomto projektu, hlásí polské Katolické rádio Maria.

Podle Evropské komise je bránění jakýmkoliv formám rasismu, xenofobie a netolerance nezbytností, protože tyto problémy jsou v rozporu s hodnotami, na nichž byla EU založena a které byly zapsány do druhého článku Lisabonské smlouvy. Evropská komise prohlásila, že založí svůj navržený seznam zločinů na potřebě respektovat lidskou důstojnost a Článku 83 Smlouvy o EU, která popisuje minimální normy k definování zločinů a trestů v EU.

„Vzhledem k tak vágnímu přístupu k této otázce se tento nový projekt může zvrhnout do nějakého druhu cenzury zamýšlené k umlčení názorů, které jsou mezi levicově liberálním establishmentem nepopulární,“ říká europoslanec za PiS Ryszard Czarnecki.

polsatnews.pl

Polský náměstek ministra spravedlnosti Marcin Romanowski o této iniciativě referoval na sociálních médiích a kritizoval její realizaci.

„Nenávistná mluva je v současnosti velice abstraktním pojem. Bez přesných kritérií a jasných principů získá Evropská komise zase další nástroj pro politický nátlak. Budeme zažívat ideologickou cenzuru proti komukoliv, kdo nevyznává ten genderový newspeak,“ napsal.

Tento projekt kritizoval i europoslanec za Právo a spravedlnost Riszard Czarnecki.

„Nejnovější návrh předsedkyně Evropské komise o boji proti nenávistné mluvě vypadá na první pohled jako krásná věc, protože nenávist je ošklivá věc. Nicméně vzhledem k tak vágnímu přístupu k této otázce se může tento projekt zvrhnout do určitého druhu cenzury k umlčení názorů, které jsou u levicově liberálního establishmentu nepopulární, a ti v Europarlamentu, tj. u elity EU, mají většinu,“ říká Czarnecki.

May 13, 2021

editor:GRZEGORZ ADAMCZYK

author:DORZECZY.PL

via:DORZECZY.PL

Zdroj: https://rmx.news/article/article/european-commission-wants-to-fight-hate-speech-in-latest-project

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 rok před

Chtějí zakázat nenávist, což abnormálně vysokou mírou stupidity odpovídá stupiditě těch, kteří ji chtějí zakázat. Lidé prý mají milovat to, co nenávidí. Nenávist je jedním ze základních emočních projevů. Evropská komise nenávidí ty, co se nebojí nenávidět a opovrhují pravidly autocenzury v intencích eurohujerské politické korektnosti. Evropská komise se stále víc etabluje jako spolek morálně prohnilých jedinců, kteří mají vážné problémy s logickým uvažováním a ve své nabubřelosti odmítají respektovat realitu. Vymyšlenými pitomostmi z lůna hlouposti v Bruselu se necítím nijak vázán. Pohrdám jejich příkazy a zákazy a ignoruji budování eurohujerského příkaznického režimu. Bruselští prikázčici jsou pro mě morální odpad.