Evropa k boji s extremismem v mešitách uvažuje o vyškolení svých vlastních imámů

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Prezident Evropské rady Charles Michel oznámil podporu pro „Evropský institut pro výcvik imámů“ k boji proti šíření radikálních islamistických ideologií v Evropské unii.

Pan Michel konstatoval, že EU by měla přemýšlet o vytvoření institutu pro výcvik imámů, aby tak zajistila, „že to poselství tolerance a otevřenosti může být předáváno na evropské úrovni, čímž se zajistí i přijímání prvořadosti občanského práva.“

Tento bývalý belgický ministerský předseda své komentáře pronesl během zasedání za účasti německé kancléřky Angely Merkel, francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, rakouského kancléře Sebastiana Kurze a předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen, hlásí 7sur7.

Michel v promluvě o radikálním islamistickém terorismu konstatoval: „Uvažujeme o té teroristické hrozbě jako o fundamentální a závažné hrozbě pro naše hodnoty, které podpírají Evropský projekt, a nemáme v úmyslu být slabí nebo laxní.“

„Důležité je mít společné strategie zajišťující monitorování těchto lidí. Proces de-radikalizace není jednoduchý,“ řekl prezident Rady k vídeňskému útočníkovi Kutim Fejzulaiovi, který se pokoušel přidat se na Středním východě k Islámskému státu.

Koncept mít imámy vycvičené v evropských zemích se sponzorováním členskými státy EU není nový a diskutuje se o něm přes deset let. V roce 2004 jmenovala Francie komisi muslimů i nemuslimských učenců, aby přezkoumali výcvik imámů v této zemi.

V roce 2016 navrhli němečtí zákonodárci daň na muslimy k financování domácích mešit a imámů tak, aby nemuseli spoléhat na financování z cizích zemí jako Turecko nebo Saúdská Arábie.

Francie také uvažuje o uvalení restrikcí na zahraniční financování mešit jakožto na součást návrhu na reformu islámu v této zemi spolu se změnou postupů při výcviku k imámismu.

LOUISA GOULIAMAKI/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

11 Nov 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/11/11/european-council-president-supports-eu-training-imams/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments